Ankara / Türkiye
+90 554 144 99 99

Taş Ustası

Taş Ustası

Taş Ustası; Anadolu kültürü, taşların konuştuğu, evrenden seslerinin yankılandığı, bize konut olmuş, yol olmuş, cami olmuş, saray olmuş yapıların kalıntılarından seslenen, kale duvarlarından aşan bir durum. Ülkemiz taşlarda binlerce yılın izini ve mirasını taşıyor.

Türk geleneklerinin dahil olmasıyla beraber çok daha zengin hale gelmesi herkes tarafından kabul edilen bir gerçek. Yüzlerce farklı taşa sahip olan bu coğrafya, aynı zamanda yaşam alanlarının inşa edilmesi noktasında değişik opsiyonlar sunmakta. İlk yerleşim zamanlarından beri kullanılan taşlar, aradan geçen asırlar sonrasında yeniden bir trend haline geldi. Üstelik taş ustası farkıyla, beklentileri tamamen karşılayabiliyor.

Tasarım ve İnşa Aşamasını Bize Bırakın

Geçmişe olan özlem kendisini her alanda gösteren en güçlü duygulardan birisi. Artık yeni moda, taş evler olarak bilinen mükemmelliğin zirvesine ulaşmış olan yapılar. Türk kültüründe değişmeyen bir yeri olan bu yaşam alanlarını inşa eden firmamız, sürecin en başından sonuna kadar aktif bir rol oynayarak, hayalinizdeki evi sizler için tasarlayarak işini yapıyor. İnşaat aşamasında her daim müşteri memnuniyetini ve beklentilerini göz önünde bulunduran firmamız, taşların ruhu olduğu gerçeği üzerinden hareket etmekte. Uzman kadromuz, teknolojiyi kullanırken; geçmişin getirmiş olduğu mistik hislere saygıda kusur etmiyor.

En kaliteli malzemeler kullanılarak taş ustası ile tamamlamış olduğumuz evler, sizlere yeni bir konsept içerisinde yaşama fırsatını sunmakta. Her daim yeşile ve doğaya önem vererek, tabiat anaya rahatsız vermeyecek yapı malzemelerini tercih ediyoruz. Söz verdiğimiz zaman aralığında evinizi bitirerek böylelikle hayallerinizi gerçekleştirmenizi sağlıyoruz.

Taş Ustası

Taş Evlerin Mazisi

Taş evler, binlerce yıllık bir geçmişe sahip. Türklerin ilk defa yerleşik hayata geçmesinden sonra kültürümüzün değişmeyen bir parçası haline geldi. Doğal taş yönünden dünyanın en zengin coğrafyalarından birisi olan Anadolu, en mükemmel ve göz alıcı taş evlerin inşa edilmesini sağladı. Yaşamış olduğumuz bölgedeki taş evlerin; Selçuklu ve Osmanlı dönemine kadar uzanan bir mazisi hemen dikkat çekmekte. Yüzlerce yıl boyunca hem sıradan halkın hem de yönetici kesimin kullandığı, yaşadığı, hayatını idame ettirdiği bu yapılar; çok farklı amaçlar için tercih edilmiştir.

Uzun bir dönem boyunca savunma amacıyla inşa edilmiş olan kalelerde karşımıza çıkan taş yapılar, aynı zamanda saraylar, hamamlar, kümbetler ve sıradan evlerde de kullanılmıştır. Henüz birçok farklı modern inşaat malzemesinin olmadığı bu dönemlerde, taş evler insan yaşamının ayrılmaz bir parçası haline gelmiştir. Şimdi bunu tekrardan yapma ve hayata geçirme vakti.

Farklı taşların hayat verdiği evler; gerek dayanıklı olması gerekse insan sağlığına sunmuş olduğu katkılarla beklentilerin çok ötesinde yapılar olarak dikkat çekmekte. İşte bu kültürden bize miras kalanların üzerine evlerinizi inşa ederek, geçmiş ile gelecek arasında adeta bir köprü görevi görmekteyiz.

Ev Yapımında Birçok Farklı Taşın Kullanılması Mümkün

Taş ustası, sizin beklentilerinizi ve zevkinizi her daim göz önünde bulundurarak en güzel taşları kullanarak evinizi inşa ediyor. Anadolu Coğrafyasının bu konuda sunmuş olduğu zengin skala, gerçekten işimizi daha kolay hale getirmekte. Hem renk hem de yapı itibariyle birçok farklı taş söz konusu.

Traverten Taşlar: Özellikle Denizli yöresinde bolca bulunan bu taş, doğaya zarar vermeden kesilme yöntemiyle çıkarılıyor. Yapı malzemeleri arasında çok sık kullanılması tesadüf değil. Genellikle ıslak olarak tanımlanmış olan zeminlerde hem şık ve estetik bir görüntünün ortaya çıkmasını sağlıyor hem de uzun yıllar boyunca dayanabiliyor. En çok kullanıldığı yerler arasında havuz kenarları, banyo, mutfak gelmekte.

Kireç Taşı: Yüksek bir performans gösteren kireçtaşı, aynı zamanda az masraflı olmasıyla dikkat çekiyor. Son derece iyi bir verim sağlarken, her türlü aşınmaya ve zamana karşı da adeta meydan okuyor. Hafif olması bir diğer avantaj. Geçirgenlik özelliği öne çıkmakta. Doğal bir şekilde suyun akışının gerçekleştirilmesini sağlıyor. Aynı zamanda bir filtreleme yönü de var ve kirlilik kapı dışarı etmesiyle sağlığı ön planda tutuyor. Ülkemizde en çok kullanılan taşların başında geliyor. Katkı maddesi içermemesi, doğal olması, nefes alıp vermesi, hanenize canlılık ve renk katacak.

Diğer taşlar:

Arduvaz: Anadolu’da binlerce yıldan beri kullanılan arduvaz taşı, halen en çok tercih edilen yapı malzemelerinin başında gelmekte. Özellikle Nevşehir’de son derece fazla olan bu doğal taş; prestijli olmasıyla öne çıkıyor. Eski dönemlerde saraylarda, gösterişli yapılarda tercih edilmesi, ne kadar kaliteli olduğunun en açık göstergesi. Canlılık, bu taşın diğer adı olarak ifade edilebilir. Çünkü renklerinin solması gibi bir durum kesinlikle söz konusu değil. Atık olarak tanımlanmış olan gazlara karşı tam şekilde koruma sağlaması, insan sağlı için avantaj. Uygulama noktasında zorluk çıkarmaması ise dikkat çekici bir diğer ayrıntı. Uzun seneler boyunca kullanılması mümkün.

Tüf: En avantajlı taşların malzemesinde geliyor. Ankara taş ustası, sihirli ve becerikli elleriyle bu taşa hayat vererek, onu en güzel şekilde kullanıyor. Yaşadığımız coğrafyada bundan binlerce sene öncesinde aktif volkanların olduğu herkesin malumu. Buralardan püskürtülen lav, kum ve küllerin karışımı; tüf olarak adlandırılmış taşın ortaya çıkmasını sağlıyor. İlk etapta son derece yumuşak olan bu yapı malzemesi zamanla sertleşerek, ev yapımı için çok uygun bir hale geliyor. Kullanım süresi yüzlerce yıl ile ifade edilmekte. İç ya da dış mekan içinde tercih edilebilir. Üstelik sıva, badana ve demir olmadan kullanılır. Böylelikle tamamen doğal yapıya sahip bir evin sahibi olabilirsiniz.

Granit: Binlerce yılın bize bir armağanı olan granit taş, Türkiye’de en çok bulunan yapı malzemelerinin başında geliyor. Tam bir koruma sağlaması en büyük özelliği. Çünkü her türlü darbeye karşı dayanıklı. Aynı zamanda ısı farklılıklarından etkilenmeme gibi bir yanı da var. Üzerine rahatlıkla cila sürülebilir. Çünkü yapısı gereği bunu kabul ediyor. Sahip olduğu rengin solma, zamanla kaybolma gibi bir ihtimali de yoktur.

Taş Ustası; Her Aşamayı Planlıyoruz

Taş ustası, sürecin başlamasından önce sizin her türlü önerinizi ve zevklerinizi her daim göz önünde bulundurur. Bunun sonrasında bir yol haritası çıkarılır. Talepleriniz dikkate alınırken, firma olarak size mükemmeli sunmak için çalışmaya başlarız. Evin kaç katlı olacağı, nerede bulunacağı, oda sayısı ve daha birçok değişik konu bir karara bağlanır. Yukarıda bahsettiğimiz ve her biri farklı özelliklere sahip olan taşların arasından, size en uygun olanları seçilir. Kırsal alanda ya da şehrin merkezinde bir taş ev sahibi olmak isteyen müşterilere, bir maliyet çıkarılır. Bunun çok yüksek olmaması, bütçenizin olumsuz bir biçimde etkilenmesini de engeller.

Ardından tecrübeli taş ustası işine koyulur. Evin her bölgesinde farklı taşların kullanılması gerekir. Bunu çok iyi biliyor ve aynı zamanda sorunsuz bir şekilde uyguluyoruz. Örneğin dış cephede daha sert taşların kullanılması her daim çok mantıklıdır. Ancak döşeme aşamasında değişik özelliklere sahip, çizilme ve neme karşı koruma sağlayan taşlardan yana seçim yapılması şarttır.

Tasarım aşamasında yine sizin fikirlerinize ihtiyacımız var. Çünkü ortaya çıkacak olan şaheserin tam olarak size uygun olması, beklentilerinizi fazlasıyla karşılaması çok önemli. Dilerseniz bunu bize de bırakabilirsiniz. Maliyeti çok yüksek olmayan taş ev, artık sizin yaşamanız için hazır bir hale gelmiş olacaktır. Taş ev yapımı bu şekilde sona erer. Söz verdiğimiz sürede işimizi bitiririz. Gerek yığma gerekse daha farklı tüm teknikler, uzman alanımızda olduğundan, sonuçtan memnun kalacağınıza eminiz. Taş ustası fiyatları hakkında firmamızdan istediğiniz zaman bilgi alabilirsiniz.

Taş Ustası

Yalıtım Doğal Yollarla Sağlanıyor

Anadolu’da çok uzun yıllar boyunca insanların yaşam alanı olarak kullanılan, hatta askeri amaçla tercih edilen taş yapılar, doğal yalıtım özellikleriyle öne çıkmakta. Günümüzde modern evlerin inşaatı sırasında kullanılan birçok farklı malzeme ile ısı ve ses yalıtımı sağlanırken, geçmişte buna ihtiyaç duyulmuyordu. Çünkü taşların kendi özelliğinden kaynaklı ve doğal olarak bilinen bir yalıtım söz konusuydu. Bu avantaj tüm taş yapılarda kendisini gösteriyordu. Taş evler, kışın sıcak bir yuva hasretinin özlemini çeken insanların beklentilerini tam anlamıyla karşılıyordu. En soğuk günlerde bile bunu ev içerisine geçirmemesiyle dikkat çekmekteydi. Yazın ise bunun tam tersi olarak yapıların serin kalmasını sağlamaktaydı. Tabiat ana tarafından sunulan bu lütuf, günümüzde de aynı özelliğini sürdürmekte. Hem ısıtma hem de soğutma masraflarından kurtulmak böylelikle son derece kolay bir hale geliyor. Yuvanızda aradığınız atmosfer sizi büyüleyecek ve huzurlu bir yaşam geçirmenizi sağlayacak.

Doğal Taş Evler Havayı Temizliyor

Taş ustası Ankara merkezli olarak inşa edilen yapıların farklı bir özelliği daha söz konusu. Herkes yaşamış olduğu yerdeki havanın daha temiz olmasını ister. İnsan sağlığı açısından bunun büyük bir önemi olduğu malum. İşte bunu karşılama noktasında taş evlerin, doğal bir yapısı var. Yani kötü havayı tabiri caizse, filtreliyor. Daha çok oksijen almanızı sağlıyor. Çünkü bu taşlar canlı. Nefes alıyor. Evinizdeki kötü ve her türlü zararlı kokuyu içine çekerek dışarıya atıyor. Yaşayan duvarların arasından hanenize dolacak olan mis gibi ferah hava, sizi sanki bir ormanda yaşıyormuş hissine ulaştıracak. Bu fırsatı değerlendirin. Hem sizin hem de ailenizin sağlığını önemseyin.

Doğaya Hiçbir Zararı Yok

Günümüzde modern olarak tabir edilen birçok inşaat malzemesi, farklı kimyasalların karışımıyla, değişik zararları da ne yazık ki beraberinde getiriyor. Bu olumsuzluklara maruz kalmamak için doğal taştan bir ev siparişi vermek her daim daha mantıklı. Tabiatı korumak, döngünün devam etmesini sağlamak her insanın en önemli sorumluluklarından birisidir. Taş bir ev sayesinde, bu görevinizi yerine getirmiş olacaksınız. Çünkü taşların elde edilmesi aşamasında, doğaya bir zarar verilmesi söz konusu olmaz. Zaten bunların büyük bir kısmı hazır halde bulunur. Bize düşen ise bunları kesmek ve hazır hale getirmektir. Kalan taşlar da yine farklı amaçlar için kullanılır. Mutfak gibi alanlarda doğal taşın faydalarını hemen göreceksiniz. Çünkü tüketeceğiniz besine hiçbir şekilde zarar vermez. Taş ustası, işini bu anlamda yaparken, mevcut özelliği dikkate alır.

Taş Ustası

Uzun Yıllar Kullanılabilir

Doğal taş ustası, dayanıklı olarak tanımlanan bu taşlarla inşa ettiği evi size sunarken, aynı zamanda torunlarınıza miras bırakabilecek bir yapıyı da tamamlamış olur. Bir evin ortalama kullanım ömrünün 50 sene olduğu düşünüldüğü zaman, taş evlerin aslında zamana meydan okuduğunu görmekteyiz. En a 200 sene boyunca hiçbir sorun olmadan bu mekanlarda yaşayabilirsiniz. Çocuklarınıza, torunlarınıza ve hatta onların da çocuklarına kadar bu evi devredebilirsiniz. Birden çok jenerasyon, sizin inşa ettirdiğiniz evin hatıralarla dolu duvarları arasında yaşayabilme şansına sahip olacak.

Taş Ustası

Call Now ButtonHemen Fiyat Alın