Ankara / Türkiye
+90 554 144 99 99

Taş İstinat Duvarı Yapımı

Taş istinat duvarı yapımı sırasında materyal seçimi konusunda oldukça verimli ve nitelikli adımlar atmalısınız. Başlangıç aşamasında yapılan nitelikli seçimlerin uzun seneler boyunca istinat duvarının tek bir aksaklık dahi meydana gelmeden kullanımını sağlayacaktır. Sadece materyal seçimi konusunda değil aynı zamanda bu materyali işleyecek olan ustaların seçimi aşamasında da dikkat sergilenmelidir. Her alanda da nitelikli seçimler yaparak verimliliği üst seviyelere taşıyabilirsiniz.

Taş istinat duvarı yapımı

Taş İstinat Duvarı Yapımı

Taş istinat duvarı yapımı kapsamında temel amaç inşaat sahasının etrafında yer alan toprak kütlelerinin kaymasının net şekilde engellenmesidir. Bu şekilde istinat duvarlarının hem kalıcı hem de geçici şekilde inşa edilmesi mümkündür. Her iki sistem kapsamında da kullanılacak olan materyalin ve işçiliğin oldukça verimli olması gerekiyor. İstinat duvarı gibi önemli hususlarda can sağlığını sıkıntıya sokmayacak adımlar atmalısınız.

Bu şekilde inşaat sahasının hem yaşayacak olan kişiler hem de sahada çalışan insanlar için çok daha güvenli bir hale getirebilirsiniz. Sadece evlerin inşaatında değil aynı zamanda yolların çevresinde kalan toprak kütlelerinin tutulmasında da büyük öneme sahiptir. Bu sistem kapsamında istinat duvarında bir çökme meydana gelmesi hem insan sağlığını sıkıntıya sokacaktır hem de yapılan yatırımın olumsuz bir hale gelmesini mümkün kılacaktır.

Taş istinat duvarı yapımı

Moloz Taştan İstinat Duvarı Yapımı

Taş istinat duvarı yapımı kapsamında kişilerin moloz taş kullanımı da mümkündür. Bu alanda ödemeniz gereken tutarın minimum seviyeye çekilmesi için daha öncesinde kullanılan ve moloz olarak ayrılan parçaların kullanılması olasıdır. Sizin seçimlerinize ve bütçesine uygun şekilde istinat duvarı yapımında nasıl bir materyal kullanılması gerektiği konusunda seçiminizi yapabilirsiniz.

Taş istinat duvarı yapımı aşamasında size sunulacak olan materyal skalası ne derece geniş olursa kendi, isteklerinize tam uyumlu bir biçimde seçim yapmanız sizin için çok daha verimli olacaktır. Bu alanda kullanılan malzeme alanında konunun uzmanı olan ustalardan da yardım almalısınız. Bu ustaların yardımı ile beraber verimliliği üst seviyelere çekeceksiniz.

Taş istinat duvarı yapımı

Hesaplamaların Yapım Aşaması

Kişilerin istinat duvarının inşasının hemen öncesinde ne kadarlık bir toprak kütlesinin tutulması gerektiğinden başlayarak genişliğin ne olması gerektiğine kadar bütün detayların dikkate alınması gerekiyor. Taş istinat duvarı yapımı ancak bu şekilde verimliliği en yüksek dereceye çıkarma imkanını elde edebilirsiniz. Hesap yapım aşamasında kişilerin tek bir hata dahi yapması durumunda tüm istinat duvarının verimliliği ile alakalı olarak sıkıntı meydana gelecektir. Bu konuda kaç litre toprak tutulacağının ölçülmesi oldukça zordur. Taşınması gereken yük arttıkça istinat duvarının kalitesinin de aynı oranda üst seviyeye çekilmesi gerekir.

Taş istinat duvarlarının hem bakım onarımının sağlanması hem de dış yüzeyinin revize edilmesi gibi bir hakkınız da bulunuyor. Bu anlamda verimliliği üst seviyeye çekerken aynı zamanda nitelikli bir dış görünüm elde etmek için taş kaplama da yaptırabilirsiniz. Yapılan taş kaplama ile beraber verimliliği üst seviyeye çekme fırsatını da aynı anda yakalayacaksınız.

Bakım ve Onarım Aşamaları

Taş istinat duvarı yapımında meydana gelen en ufak bir aksaklığın dahi büyük tehlikelerin sembolü olabileceğini net bir biçimde bilmelisiniz. Bu noktada verimliliği üst seviyeye çıkarırken aynı zamanda önlemler almayı da unutmamalısınız. En ufak bir çatlak meydana geldiğinde dahi sorun daha da ciddi bir hal alamdan hemen öncesinde gerekli olan tüm veri akışını sorunsuz şekilde tamamlayabilirsiniz. Bakım ve onarımda erken hareket etmek ve konunun uzmanı ustalar ile iş birliği kurmak en önemli adımdır. Bu şekilde tehlikenin bertaraf edilmesi ve setin sağlamlaştırılması mümkün kılınır.

 

Call Now ButtonHemen Fiyat Alın