Ankara / Türkiye
+90 554 144 99 99

Taş İstinat Duvarı Fiyatları

Tabiat ana her daim bir dengeyi sağlama üzerine kendisini var eder. Bundan dolayı insanoğlunun gerçekleştireceği tüm mimari uygulamalarda bunun baz alınması esastır. Çünkü dengeyi bozmak, oldukça olumsuz sonuçların ortaya çıkmasına neden olabilir. Taş istinat duvarları bu noktada hayati derecede bir öneme sahiptir. Herhangi bir yerdeki kazı, dolgu veya benzeri alanların desteklenmesini sağlamak adına gerçekleştirilen olan işlemlerdir. Taş istinat duvarı fiyatları, farklı kriterlere göre değişiklik gösterebilir.

İstinat Duvarları Sadece Bir Zorunluluk Değil

Taş istinat duvarlarının sadece bir zorunluluktan dolayı inşa edilmesi anlayışı oldukça yanlış. Çünkü salt mimari ve estetik kaygılar üzerinden de bu tip yapıların meydana getirilmesi mümkündür. Firma olarak bunun bilincinde olduğumuzdan, sadece zemindeki dengeyi sağlamak adına değil, aynı zamanda ortaya çok güzel bir görünümün çıkması için de söz konusu duvarlara hayat veriyoruz. Böylelikle müşterilerimizin beklentilerini karşılamaktayız.

Taş istinat duvarı fiyatları değişirken, kullanım alanları da farklılık gösterebilir. Kot farkından dolayı aşağıda kalmış olan evlerin dengesi sağlanırken, diğer yapıların tatsız sürprizlerle onu rahatsız etmesinin önüne geçilir. Bu noktada duvarların hayati derecede bir öneme sahip olduğunu söylemek gerekiyor.

Buna ek olarak istinat duvarları, salt bir çit gibi de görev görebilmektedir. Evinizin ya da binanızın çevresine örülecek olan bu yapı, sadece koruma özelliğine sahip olmayacaktır. Aynı zamanda ortama farklı ve doğal bir hava da katacaktır. Çünkü beklentilerin çok ötesinde değişik taşlarla bu işlemi yerine getirmekteyiz.

Taş İstinat Duvarı Fiyatları

Doğal Taşların Birçok Avantajı Var

İstinat duvarlarının klasik bir taş yerine doğal olandan inşa edilmesi her daim büyük avantajlar sağlar. Bunları şöyle ifade etmek mümkündür;

  • Birçok uzmana göre yapılarda tercih edilen taşların nasıl bir niteliğe sahip olduğu, orada yaşayan insanların ruh halini de etkilemekte. Bu noktada tamamen doğal olan taşlarla inşa edilen bir duvar, insan hayatındaki en rahatsız edici duygu olan stresin ortadan kalkmasını sağlıyor.
  • Taşların sahip olduğu enerji, pozitif yönde olmasıyla dikkat çekmekte. Bu sayede dışarıdan bakıldığı zaman görülmesi mümkün olmayan enerji çakralarının açılması çok kolay. Çünkü taşlar bunu hemen harekete geçiriyor. Hem daha iyi hem de daha güçlü hissetmeniz mümkün.
  • Taş istinat duvarları fiyatları yapılacak olan seçime göre belirlenirken, bu taşların bir diğer avantajı ise uzun süreli kullanım için çok ideal olması. Tamamen doğal olan, tabiattan elde edilen bu taşlar, adeta zamana meydan okumasıyla dikkat çekmekte. Bu açıdan bakıldığı zaman beklentileriniz karşılanacak. Sadece tek bir kere yaptırmış olduğunuz duvar, ömür boyu asli görevini yerine getirmiş olacak. Elbette bu durum maddi açıdan size birçok avantaj da sağlayacak.
  • Nem ya da rutubet olarak bilinen durum, insan sağlığı açısından çok sayıda zararı beraberinde getirir. Bunun bir diğer özelliği ise yapıların kolay bir biçimde zarar görmesine zemin hazırlamasıdır. Doğal taşlarla inşa edilecek olan bir duvar sayesinde ise bu sorunların hiçbirisi karşınıza çıkmayacak. Çünkü nemi geçirmiyor. Aynı zamanda, bulunmuş olduğu alana daha temiz bir havanın nüfuz etmesini sağlıyor. Yani sağlığını düşünen kişilerin tercihlerini bundan yana yapması son derece mantıklı seçimdir.
  • Taş istinat duvarlarının görünümü çok şıktır. Maziden çıkıp gelmiş bir yapıyı andırır. Çünkü binlerce senelik birikim, mimari tarz ve sitilin bir yansımasıdır. Bu yönüyle birden fazla duyguya hitap etmesi söz konusudur.
  • Doğal taşlarla resmedilmiş olan bir istinat duvarı sayesinde geçmişin izlerini hemen fark etmeniz mümkün. Çünkü bu taşlar, gerek Selçuklu gerekse Osmanlı döneminde de aynı amaçlar için kullanıldı. Özellikle otantik bir atmosfer oluşturmak isteyenlerin beklentilerine yanıt vermekte.
  • Bu taşların farklı yapı malzemeleriyle kombin edilmesi de mümkün. Örneğin cam ya da ahşap ile çok daha şık bir görünüme kavuşabilir.

Tüm bu avantajları elde etmek zor değil. Bizimle iletişime geçerek bunların tümüne sahip olabilirsiniz.

Taş İstinat Duvarı Fiyatları; Farklı Özelliklerdeki Taşlar Dikkat Çekiyor

Doğal taşlar çok farklı yapı özellikleriyle öne çıkmakta. Bunların değişik türleri var. Seçim yaparken en dayanıklı olanlar üzerinden karar veriyoruz. Elbette sizin yapmış olduğunuz seçimler her daim bizim için büyük bir öneme sahip. Bunları dikkate aldığımızı unutmayın. El yapımı olarak bilinen ve çok kısa sürede tamamlanan duvarlarda, doğanın sunduğu taşlar kullanılır. Hepsinin ortak özelliği ise dayanıklı olmasıdır. Doğal afetler ve her türlü sel gibi durumlarda bile kendilerini muhafaza edebilirler. Üstelik renk alternatifleri çok fazladır. İnşa edileceği yerdeki diğer renklerle müthiş bir uyum sağlar. Bu sayede şık bir görünüm sağlar. Gri ve siyah çok sık kullanılır.

Üstelik bunların değişik tonları da söz konusudur. Aynı zamanda kahverengi, sarı ve bunun gibi başka opsiyonlar da sunulmuştur. Çok geniş bir skalanın olması müşterilerimiz için büyük bir avantaj. Hemen renge karar verin ve bizimle iletişim kurun. Gerçekleştireceğimiz ön çalışmanın ardından duvarın inşaatına başlayalım.

Taş İstinat Duvarı Fiyatları; Profesyonel Ekip Çalışması

İstinat duvarı işlemlerini çok uzun yıllardan beri başarılı bir biçimde yapmaktayız. Bundan dolayı büyük bir deneyimimiz var. Üstelik geniş kadromuzla hizmet veriyoruz. Ustalarımız bu konuda gerekli olan tüm eğitimleri almış durumda. İşe koyulmadan önce birden fazla aşama söz konusu. Bunların tümü büyük bir titizlikle uygulanmakta. Zeminin analizi çok önemli. Çünkü yumuşak ya da sert olup olmamasına göre farklı taşlar kullanılıyor. Bunun yanı sıra ne kadar bir malzeme tercih edileceği de mühim bir mevzudur. Yapılan planlamanın ardından inşaat sürecinin başlaması çok uzun bir zaman almıyor.

Ustalarımız, en kaliteli ve tamamen doğal olan taşları kullanıyor. Böylelikle sizin istediğiniz tarzda bir duvar ortaya çıkmış oluyor. Çünkü beklentilerinizi çok iyi biliyoruz. Size hem güvenilir ve dayanıklı hem de şık ve estetik bir duvar yapmak için tüm profesyonelliğimizi kullanmaktayız. Ortaya çıkan sonuçtan memnun kalacaksınız.

Fiyatlar Değişiyor

Taş istinat duvarı fiyatları sabit değil. Bunun birden çok nedeni var. Her şeyden önce bir taş çeşitliliği söz konusu. Tek bir doğal taş olmadığından, bunun farklı türleri mevcut. Fiyatların değişmesindeki en temel kriterlerden birisi bu. Aynı zamanda kaç metre yüksekliğinde ve uzunluğunda bir duvar yapılacağı, ücretin belirlenmesinde temel parametrelerden birisi. Çünkü buna göre bir malzeme kullanımı söz konusu olacak. Tüm bunların yanı sıra proje içinde çalıştırılacak olan eleman sayısı, ekstra istekler, özel talepler de gündeme alıyor. Bunların tümünün hesaplanmasıyla beraber artık ne kadar para ödeyeceğiniz saptanıyor. Sonradan sürpriz bir masraf çıkarılmıyor.

Teslimat Çok Hızlı

Taş istinat duvarı fiyatları değişirken, teslimat süresinin çok uzun sürmediğini de hemen belirtelim. Çünkü duvar inşaatında sahip olduğumuz, yılların getirmiş olduğu bir deneyim söz konusu. Bütün bunları başarılı bir biçimde uygulama esnasında kullanmaktayız. Aynı zamanda profesyonel bir firma olarak, her daim vermiş olduğumuz sözün arkasında duruyoruz. Bu açıdan bakıldığında işlemlerin uzun sürmesi söz konusu değil. Tam vaat ettiğimiz tarih ve saatte istinat duvarının yapılması tamamlanmış olacaktır. Bundan emin olabilirsiniz. Taş istinat duvarı fiyatları sizin için uygundur.

 

Call Now ButtonHemen Fiyat Alın