Ankara / Türkiye
+90 554 144 99 99

Taş Ev Yapımı

Doğal Taş Ev Yapımı; Doğaya, toprağa ve geleneklere, araştırma tutkusuna, ülkemizin birçok yönünü karakterize eden antik taş yapıların toparlanmasına ve korunmasına, tasarıma konan yüksek teknolojiye, malzemelere ve detaylara odaklanın!

Firmamız, prestijli mülklerin ve orijinal taş yapıların gayrimenkulleri konusunda uzmanlaşmış bir şirkettir.

Teknik danışmanlık, özgün bir ev tasarımı anlayışıyla uygulanan işlevselliği ve yeniden yapılanma ile işlerin tasarımı ve gerçekleştirilmesi, malzemelerin kullanımı, müşteri görüşlerini ve duygularını en iyi şekilde yansıtmak gibi ilkelerle hareket ederiz.

Taş Ev Yapımı Zamanında Teslimat!

Çevre konularına, yeşil mimari ilkelerine ve alternatif enerji kaynaklarının kullanımına duyarlı olan firmamız, önemli miktarda enerji ve su tasarrufu sağlayan ileri teknolojilerden yararlanmaktadır. Taş ev yapımı benzersiz ve yenilikçi özelliklerle müşterilere “anahtar teslim” sunulur. Bunu sağlamak için gereken çeşitli bileşenleri içerisine yerleştirmek, doğru başlangıç ​​tahminleri sağlamak, satın alma işleminin eksiksiz ve yetkili olması için destek vermek, inşaat maliyetlerine ve teslimat sürelerine maksimum saygı göstermek gerekir.

Taş ev yapımı konusun da profesyonelleşmiş firmamız, yapıların çevre tasarımlarının işlevsel olarak geri kazanılması için özgün bir modelle sonuçlanan uzun araştırma çalışmaları yapar. Ayrıca analizleri ve kavramsal gelişmelerini yapmaya kendini adamıştır.

Taş Ev Yapımı
 

Taşların Gücüne İnanın!

Taş ev yapımında doğal taşlar, yüzyıllardır aşılmaz kalelerde, göz kamaştıran saraylarda, halkın naif evlerinde kullanılmıştır. Taş evlerin tercih edilmesinin nedeni doğallıkla bağlantılıdır.

Doğal taş bir yapıda daha önce konakladıysanız siz de enerjinin olumlu olduğunun, taşın negatifliği emdiğini, kötü havayı temizlediğini fark etmişsinizdir. Taş kışın sıcak, yazın serin kalmak için önemli bir inşa malzemesidir.

Taş ev yapımı planlanmayan manevi güçleri de size kazandıracaktır. Evde huzuru sağlamak için doğanın mucizelerinden ufak taşlara yararlanmaya çalışanlardan birkaç milyon kat farkınız olacak.

taş ev

Bakış açısı mucizesi;

Bir düşünür yıkılan evini yeniden yaparken civarda parçalanan doğal taşları evine monte etmeye başlamış. Çevredekiler ne yapıyorsun dediklerinde,

“Taşlar nefes alıyor,

Taşların nefes aldığına eminim,

Sadece kısa ömrümüzde biz bunu algılayamıyoruz.” Demiştir.

Bu bize doğanın bölünse de, parçalansa da, kırılsa da yaşadığını gösterir. Taş ev yapımı bittiğinde hayatınızın özel bir yerinde yer alacak bundan eminiz.

Bu nedenle gönülden, tam istediğiniz gibi tasarımlar yaparak mimarinin de eşsiz olmasını sağlıyoruz.

Doğru Taş Ev Nasıl Seçilir?

Doğru ev tipini seçmek, insanın hayatındaki en önemli kararlardan biri olabilir. Bu sadece büyük bir finansal karar değil, aynı zamanda önemli bir kişisel seçimdir.

Bir evin satın alımını etkileyen birçok değişken olsa da ilk satış noktalarından biri evin dış mimarisidir. Dış malzemeler vinil, ahşap ve hatta tuğla içerebilir, ancak taş evler en akıllı dış mekan seçeneklerinden biri olduğunu kanıtlamıştır. Taş evler kışın sıcağı korur ve aynı zamanda aşırı sıcaklık kontrolünün maliyetini düşürür. Yaz aylarında serin tutmak için etkilidir.

Malzemesi Çok Sağlamdır;

Taş evler sadece şık bir görünüme sahip değil, aynı zamanda zamansız tasarımlardır. Taş evler kışın yaygın olan su, sel, fırtına zararlarıyla mücadele edebilen tek yapılardır.

Neden taş evlerin en iyi seçenek olabileceğine dair derinlemesine bir bakış sunmak da bizim görevimizdir. Piyasada bir taş ev bulamıyor musunuz? O zaman bizimle tanışma vaktiniz geldi demektir.

modern taş ev

Taş Ev Yapımı – Çevre Dostu Ve Estetik Yaşam Alanı

Taş ev yapımı, sahibinin estetik bir anlam sergilediği çevre dostu yapılardır. Kolayca ulaşılabilen taş, geniş doku seçenekleriyle en dayanıklı yapı malzemelerinden biri olarak kabul edilebilir.

Modern çağda, çevre dostu evler, muhteşem özellikleri nedeniyle büyük bir popülerlik kazanmıştır. Taşların yardımıyla inşa edilen evler yangına, rüzgara, suya ve ayrıca termitler dahil olmak üzere çeşitli böceklere karşı dayanıklıdır. Üstelik benzersiz bir görünüm sağlar.

Bu sanatsal yapıların azami faydalarından yararlanmak için, granit gibi dayanıklı taşlar kullanır ve kireç taşı gibi zamanla aşınan malzemelerden uzak dururuz. Ayrıca, daha önce kıyılmış taş alımı, zamanı verimli kullanmamızı ve zahmetli taş kesme aşamasından uzaklaşmamızı sağlar. Bununla birlikte, taş ev yapımı için en uygun taşı, renkleri ve desen skalasını siz seçebilirsiniz.

Taş Ev Yapımı Avantajları;

 • Sürdürülebilirlik ve dayanıklılık taş evlerin zarafetiyle bütünleşir.
 • Bakım için ekstra bir maliyete katlanmanızı gerektirmez.
 • Yüzyıllar boyunca taşların tanık oldukları jeolojik özellikler her birine eşsizlik katar.
 • Çevre dostu yeteneklerinin yanı sıra, taş evler kaplama gerektirmeyen doğal güzellikler barındırır

Ek olarak, taş evler konforlu yuvalardır ve pasif güneş tasarımıyla inşa edilirlerse, duvarları içinde ısı depo laya bilmektedirler. Emilen ısının, bütün gece evin her tarafına yayılması muhtemeldir, kullanıcılar için rahat ve sıcak bir ortam yaratır. Her şeyden önce taş evlerin temizliği kolaydır ve basit bir su ile yıkanabilir. İçince yanan şömine sıcaklığı doğal olarak evde sirkülasyon sağlar.

 • Rutubete engel olur. Nemi dengede bırakarak solunum rahatsızlıklarına çözüm sağlar.
 • Taş ev sahipleri şeker gibi hastalıklar nedeniyle ortaya çıkan yaraların iyileştiğini ve bir daha oluşmadığını kaydeder.
 • Yiyecek malzemeleri normalden daha uzun süre bayatlamadan saklanır.
 • Doğal taş ev oksijen dengesini koruduğundan uyku döneminin sağlıklı geçmesini sağlar.
 • Tüm bu yararlar dışında ayrıca deve kuşu yumurtasının mucizelerinden yararlanan firmamız ev içinde örümcek gibi varlıkların yaşam alanına girmesini engeller.
taş ev yapımı

Taş Ev Yapımında Bazı Doğal Taşların Özellikleri

Ankara Andezit Taşı: Sıkıştırma ve çevre koşullarına karşı sert, yoğun ve dirençli bir kayadır. Aşınmaya karşı dayanıklı, ısı kaybını önleyerek yazın ev içerisini serin kışın ise sıcak tutma özelliği vardır. Isı farklılıklarına karşı dayanıklı ve bu sebeplerden zarar görmeyen bir taş modelidir. 

İncek Taşı: Damarsız yapısı bulunan bu taş çok sert ve yoğun bir taştır. Taş evlerin özelliklerinden yararlanmamızı sağlar. 

Tüf: volkanik külün bir araya gelmesiyle oluşan hafif, gözenekli bir kayadır. Siyah ve termal yalıt kandır. Duvarcılık ta ve kaldırımda kullanılır. Rüzgardan korur.

Tüm bu bağlayıcılar, diğer malzemeleri birbirine bağlamak veya birleştirmek için kullanılır. Kum ve çakılı da bağlayıcı olarak kullanıyoruz; örneğin asfalt ve çimento, sıva, harç ve beton da bağlayıcı olarak kabul edilir. Tüm bağlayıcılar, malzemeleri birleştirmek için suya ihtiyaç duyar. Su eklendiğinde, ekzotermik kimyasal reaksiyon ortaya çıkar.

Tüm mimari ve teknik analizleri bu şekilde bilgi ve deneyim ile harmanlarız.

doğal taş ev yapımı

Taş Ev Yapımı; Firmamızın Artıları Nelerdir?

 • İnşaat uzmanımız uygun planlama yaparak taş ev yapımından maksimum derecede yararlanmanızı sağlar.
 • Teknik ekibimiz kaliteli taş seçme konusunda uzmanlaşmıştır. Çünkü erekli ağırlığı taşıyabilecek kadar güçlü olmayan saç seçimi evinizin ömrünü azaltır.
 • Tasarım konusunda size önerilere bulunuruz. Örneğin, taş eve uygun yer karoları seçmeniz için yardıma ihtiyacınız olacaktır. Yerden gelen soğuğun etkilerini azaltmanızı isteriz. Çünkü uygunsuz yer döşemesini daha sonra değiştirmek zorunda kalırsınız ve bu da zorlu ve maliyetli bir süreç olur.
 • Ev döşemelerinde biz sert taşlar tercih etmeyiz. Daha yumuşak taşlar da neme ve çizilmelere eğilimlidir. Bu nedenle doğrusunu seçmede yardımcı olacağız.

İnşa ettiğimiz taş evlerin sahipleri genellikle bu yapıların gücü, dayanıklılığı, güvenliği, enerji tasarrufu, çevresel sağlamlığı ve doğal güzelliği ile mutludur.

Artık taş evlerin faydalarını anladığınıza göre, daha değerli bir ev bulmaya hazırsınız, ya da mevcut yaşam alanınıza değer katmak için bize ulaşabilirsiniz.

taş ev yapımı projesi

Hızlı İvmelerle Yükselen Yatırım

Taş evler, yıllar geçtikte değerine değer katar, yatırımlarını doğru yönde planlamak isteyenlerin tercihidir.

Taş ev yapımı sabırsızlıkla bekleyeceğiniz bir dönemdir. İçinde yaşamak, yerleşmek dünya hayatının keyfini sürmenizi sağlar. Ancak hizmetlerimiz bununla sınırlı değil. Taş ev tasarımı ve inşasında uzman olsa da tekniker ve personellerimizin ayrı ayrı ilgilendiği departmanlara da sahibiz.

El sanatlarımızı birbiri ile uyumlu muhteşem yapılar ortaya koyar. Ham madde temini ve satışı da işimizin bir parçasıdır.

Taş ev yapımı tam bir izolasyon gerektirir. Tekniği modernlikle birleştirmek ancak geleneksel duygulara da sahip olmak gerekir.

Bu gibi alanlarda detaylı bilgi için bize ulaşmayı unutmayınız. Tasarım, fiyat ve malzeme konusunda şeffaf çalışırız. Her aşamadan haberdar olursunuz. Üstelik ekstra maliyet çıkarmadan inşayı söz verdiğimiz sürede tamamlarız.

Telefon dışında sitemizde bulunan form aracılığı ile de bilgilerinizi bırakabilirsiniz. En kısa sürede geri dönüş yaparız.

Güven duygusunun azaldığı bu dönemlerde başarılı bir firma hayallerinize ulaşmanızı sağlar. Sizin tercihlerinizi en planda tutarız, maliyeti azaltmak için gerekirse, insanın yapılacağı yerin yapısına uygun taşlar seçeriz. Sizinle tanışmak için sabırsızlanıyoruz.

Unutmayın; taş ev sahibi olmak, trendleri aşan bir durumdur. Taşın seçilmesinden, nasıl yerleştirileceğine kadar uzmanlarla çalışmak gerekir. Bir binanın maksimum ömrü 50 yıldır. Taş evler 200 yıldan fazla hiçbir restorasyon gerektirmeden sağlam durur. Özellikle içinde yaşayan varsa süre daha da uzayabilir.

Sağlıklı yaşamak isteyenler, mimari tasarımı ile ses getirmek isteyenler, yatırımının değerini hızla arttırmak isteyenler taş ev alanında bizden yardım alabilir.

 

Call Now ButtonHemen Fiyat Alın