Ankara / Türkiye
+90 554 144 99 99

Taş Ev Fiyatları

İçinde yaşanılan konutun yapısı hem insan sağlığı hem de estetik açıdan çok önemlidir. Son yıllarda artık yeni bir trend haline gelen taş evler; beklentileri karşılama noktasında son derece başarılı olduğundan büyük bir ilgi görmekte. Taş ev fiyatları ise değişmekte. Dünyanın merkezi olarak kabul edilen Anadolu’da, birçok değişik özelliğe sahip taşlarla, size yeni bir yuva kuruyoruz. Böylelikle hayallerinizi süsleyen yapıya kavuşabilirsiniz.

Taş Ev Fiyatları Nasıl?

Estetik açıdan son derece şık bir görünüme sahip olan taş ev fiyatları çok merak ediliyor. Bu noktada birden fazla ücret söz konusu olabilir. Çünkü firma olarak evlerin inşaatı sırasında sadece tek bir taş kullanmıyoruz. Zengin Anadolu coğrafyasının bize sunmuş olduğu farklı taşları tercih etmekteyiz. Bunların her birinin değişik özellikleri mevcut. Bu açıdan bakıldığı zaman bir meblağ çeşitliliği olması son derece normal. Ancak genel olarak yüksek, bütçeye zarar verici ücretler yoktur.

Ev Yapımında Hangi Taşlar Kullanılıyor?

  • Taş ev fiyatları belirlenirken malzeme her daim göz önünde bulundurulur. Firmamız, en popüler ve sağlıklı olan taşları kullanıyor. Üstelik görsel anlamda çok estetik bir görünüm söz konusu. Bunlardan birisi ise granit. Binlerce senenin getirmiş olduğu bir dayanıklılığa sahip. Ülkemizde fazlaca bulunması bir avantaj. En çok dikkat çeken özelliği ise darbeler karşısında kolay kolay dağılmaması. Böylelikle granit evler, zamana meydan okuyabiliyor. Buna ek olarak parlatmak için üstüne cila sürülmesi de mümkün.
  • Tüf, özellikle İç Anadolu Bölgesi’nde çok çıkarılan bir taş türüdür. Volkanik bir özelliği vardır. Kül, kum ve lavların bir araya gelmesiyle oluşmuştur. Yumuşak olan yapısı, zamanın etkisiyle sertleşmiştir. Taş ev yapımında çok fazla tercih edilir. Hem evin dış hem de iç mekanında çok başarılı bir performans gösterilir. Bunun yanı sıra demir, badana ya da sıvaya ihtiyaç duymaz. Bu açıdan bakıldığı zaman popüler bir taş olduğunu hemen ifade etmek gerekiyor.
  • Taş ev yapımında kullandığımız bir diğer malzeme ise arduvazdır. Yine ülkemizde çok sık bulunur. Genellikle Nevşehir ve civarı, bu taşın anavatanı olarak bilinir. Özelliklerine baktığımız zaman eski dönemin en temel yapılarından birisi olduğunu görmekteyiz. Çünkü sahip olduğu rengin solması, zamanla kötü bir görünüme kavuşması söz konusu değildir. Bu yüzden Anadolu’daki gösterişli ve ihtişamlı sarayların büyük bir kısmında kullanılmıştır. İnsan sağlığı açısından hiçbir risk içermez. Rahatlıkla tercih edilir.
  • Kireç taşı, masrafı en düşük olan taşlardan birisidir. Aşınma gibi bir sorunun ortaya çıkması kesinlikle söz konusu değildir. Bunun yanı sıra çok hafiftir. Ancak bu özelliği onun dayanıksız olduğu anlamına gelmez. Taşın bir diğer dikkat çekici yönü ise havayı temizlemesidir. Böylelikle sahip olunan taş ev içerisinde her daim ferah bir atmosfer ortaya çıkar. Kötü, sağlıksız ve problemli olan hava, adeta bir filtre görevi gören taşın içinden geçmez. Böylelikle yaşam alanına sirayet etme ihtimali tamamen ortadan kalkar.
  • Traverten taşlar denildiği zaman birçok kişinin aklına hemen Denizli’deki doğa harikası Pamukkale gelir. Gerçekten de en çok çıktığı bölge burasıdır. Her türlü yapıda tercih edilirken, genellikle zemin için uygundur. Çünkü görünümü şıktır. Üstelik dayanıklılığı sayesinde popüler olmuştur. Havuzların yan kısmında kullanılabilir. Aynı zamanda tuvalet, mutfak ve banyo zeminlerinde beklentileri fazlasıyla karşılayan bir performans gösterir.

Taş Ev Yapımında Aşamalar Nelerdir?

Taş ev fiyatları çok fazla olmadığından bu konuda rahat olun. Firmamız, inşaat aşamasına geçmeden önce her daim müşterilerinin beklentilerine ve zevklerine göre hareket eder. Bu noktada sahip olduğumuz deneyimi konuştururuz. Size değişik mimari tarzlar ve yaklaşımlar sunarız. Dilerseniz bunların arasından hemen bir seçim gerçekleştirebilirsiniz. Aynı zamanda yeniliklere açık bir firmayız. Hayalini kurduğunuz taş evi bize anlattığınız vakit, onun aynısını sizin için inşa edeceğimizden hiçbir şekilde şüpheniz olmasın.

Bu noktada ilk olarak taşın türüne karar vermelisiniz. Eğer bu konuda bir bilginiz söz konusu değilse, seçimi hemen bize bırakabilirsiniz. Çünkü sizin için en uygun olanı bildiğimizden, bize sonuna kadar güvenebilirsiniz. Evinizi nerede yaptırmak istediğiniz çok önemli. İster kırsal bir arazide, doğayla baş başa bir alanı seçebilirsiniz. Ya da kent yaşamının göbeğinde bir eve karar verebilirsiniz. Seçim yapmak size kalmış.

Firma olarak her türlü evi başarılı bir biçimde inşa ediyoruz. Elbette kat sayısı çok önemli. Tek katlı taş evlerden yana bir seçim gerçekleştirilebilir. Bunun yanı sıra villa tarzı bir ev de opsiyonların içinde yer almakta. Sizin ihtiyacınız hangisi ise ona göre hareket edin ve bize bunu iletin. Uzman personelimiz sayesinde hayalini kurmuş olduğunuz taş ev çok kısa süre içerisinde tamamlanacak, size teslim edilecektir.

Evler Kendiliğinden Yalıtımlı

Günümüzde modern evlerdeki en büyük sorunun yalıtım olduğu bilinmekte. Birçok yapı kışın sıcak yazın soğuk kalamadığı için bu durum içinde yaşayan kişiler için büyük bir sorun olarak karşımıza çıkıyor. Taş evlerde ise böyle bir problem yok. Yüzlerce medeniyetin kullanmış olduğu taşların en dikkat çekici özelliği, kendiliğinden bir yalıtım sistemine sahip olması. Bunun anlamı ise şudur; özel taşlar kullanılarak inşa edilmiş evler, yaz aylarında adeta içinde bir klima varmış gibi çok serindir. Sıcağın bunaltıcı etkisi her daim minimize edilir. Bundan dolayı evi soğuk hale getirebilmek adına ekstra masrafa ihtiyaç duyulmaz.

Kış aylarında birçok kişi soğuktan şikayetçi olur. Taş evler bu konuda da size büyük bir avantaj sağlar. Yapısı gereği soğuğu hiçbir zaman duvarlarının içinden geçirmez. Böylelikle sıcacık bir yuvaya sahip olursunuz. Bu durum, sağlığınız açısından büyük bir avantajdır. Çünkü soğuğu ya da sıcağı hissetmediğiniz vakit, ruhsal olarak da bir problemle karşı karşıya gelmezsiniz.

Taş Evlerle Daha Temiz Bir Havaya Sahip Olun

Taş ev fiyatları, bütçenizi yakmaz. Ödemiş olduğunuz paranın karşılığını fazlasıyla almanız mümkündür. Buna göre taş evlerin bir diğer özelliğinden daha bahsetmek gerekiyor. O da havayı temizleyebilmesidir. Günümüzde sağlık açısından temiz havaya ihtiyaç artık fazlasıyla artmış durumda. Kullanılan yakıtın yanı sıra daha değişik nedenlerden ötürü de havanın kirlenmesi söz konusu.

İşte bu noktada taş evlerin sunmuş olduğu fırsatlar var. Adeta bir hava temizleme filtresi gibi çalışıyor. Yani pis havanın ciğerlerinize dolmasını engelliyor. Bunu, kendi özel yapısı sayesinde gerçekleştirmekte. Taş duvarların arasından bu havanın geçmesi söz konusu değil. Çünkü onu ilk olarak temizliyor ve daha sonra evin içine dolmasını sağlıyor.

Son Derece Dayanıklı

Taş ev fiyatları çerçevesinde yapacağınız ödemenin karşılığını fazlasıyla alacaksınız. Çünkü inşa etmiş olduğumuz evlerin tümü, çok uzun yıllar boyunca kullanılabilir. Normal bir biçimde yapılmış olan evlerde genellikle 50 senelik bir ömür söz konusudur. Ancak taş evler en az 200 yıl boyunca size hizmet verecektir. Sadece çocuklarınıza değil, onların torunlarına kadar bunu miras bırakmanız mümkündür. Böylelikle farklı kuşaklar, aynı evde yaşamını sürdürecek, mazinin getirmiş olduğu hatıraları hiçbir şekilde unutmayacak.

 

Call Now ButtonHemen Fiyat Alın