Ankara / Türkiye
+90 554 144 99 99

Taş Duvar Fiyatları

Taş Duvar Fiyatları

Taş, geçmişten günümüze en çok kullanılan yapı malzemelerinden birisi olarak dikkat çekmekte. Türkiye’nin üzerinde yer aldığı Anadolu, bu anlamda çok zengin bir coğrafya. Çünkü eski bir volkanik arazi olduğundan, değişik türdeki taşları da bünyesinde barındırıyor. Buradan hareketle taş duvar yaptırmak isteyen müşterilerimiz için farklı opsiyonlar sunmaktayız. Dayanıklı, kaliteli olan taş duvar fiyatları, bütçenizi sarsmayacak kadar ucuz. Bu da beklentilerinizin karşılanması anlamına geliyor.

Taş Duvar Yapımında Hangi Malzemeler Kullanılır?

Taş duvarların inşa edilmesinde birden çok malzemenin kullanılması söz konusudur. Granit, çok sık tercih edilen bir taş olarak dikkat çekiyor. Ancak bu yeni bir durum değildir. Çünkü geçmiş dönemlerde de birçok ev, askeri yapı, saray, handa kullanıldığını görmekteyiz. Böylelikle mevcut geleneğin aradan geçen yüzlerce seneye rağmen devam etmesi gibi bir durum söz konusudur. Taş duvarların yapımında bu malzeme öne çıkıyor. Bunun yanı sıra kireç taşı adındaki bir yapı da mevcuttur. Kireç taşı, kumtaşı, çakmaktaşı, diğer opsiyonların içinde dikkat çekmekte.

Taş Duvar Fiyatları

Taş Duvar Uygulamaları Nerelerde Söz Konusudur?

Taş duvar fiyatları noktasında bu uygulamaların nerede gerçekleştiğini de bilmek gerekiyor;

 • Duvar denildiği zaman birçok kişinin aklına dış cephe geliyor. Ancak duvarlar sadece böyle bir işleve sahip değildir. Çünkü evlerin iç bölümlerinde de söz konusudur. Başarılı, otantik bir görünüm ile ilgi toplayan ev içindeki duvarlar son derece şıktır. Bundan dolayı birçok kişi kendi yaşamış oldukları hanelerin içine doğal taşlardan bir duvarı tercih ediyoruz. Bu durum daha şık bir görünüm anlamına gelmekte.
 • Artık birçok kurum, iş yeri, şirket ve firma, sahip olduğu ofislerde farklı bir tarzın ortaya çıkmasını talep etmekte. Bunu da duvarlarla sağlamak mümkün. Elbette bunu yapan firma olarak, taş duvar fiyatları üzerinden doğal olan malzemeleri kullanıyoruz. Böylelikle sizin istemiş olduğunuz mimari yaklaşım kısa süre içerisinde gerçeğe dönüştürüyor.
 • Günümüzde inşa edilen binaların çok büyük bir kısmında sadece sıva ve boyanın kullanılması, mimari anlamda rahatsız edici bir görüntü demektir. Yavaş yavaş bu tarz terk edilmeye başlanmıştır. Çünkü doğal taşlar, artık binaların dış cephelerini süslüyor. Böylelikle daha farklı bir kullanım alanının olduğunu görmekteyiz.
 • Ev ya da binaların bahçelerinin duvarları için de aynı şeyleri söylemek gerekiyor. Bahçenizin daha şık bir görünüme sahip olması, doğal taşlarla çok kolay bir hale gelmektedir.
 • Tüm bunlara ek olarak köşelerde de duvar kullanımı mümkündür.

Yani doğal taşlardan inşa edilmiş duvarların her türlü alan içinde uygulanması söz konusudur.

Taş Duvar Avantajları Nelerdir?

Taş duvar fiyatları bütçenize uygundur. Bu tip yapıların sunmuş olduğu birçok farklı avantajdan hemen bahsetmek gerekiyor. Bunlar şöyledir;

 • Doğal taşların çok farklı özellikleri arasında ilk sırada ısı yalıtımı gelmektedir. Sıcak havanın dışarıya çıkmasını engeller. Bu durum özellikle kış aylarında büyük bir avantaj sağlar.
 • En dikkat çekici bir diğer özelliği ise taşın dayanıklılığıdır. Modern olarak tabir edilmiş olan diğer tüm yapı malzemeleriyle kıyaslandığı zaman çok uzun ömürlüdür. Dış etkilere kapalı olması gibi bir yanı vardır. Bu sayede kullanımı kolay iken aynı zamanda dayanıklılığı sayesinde masrafları değildir. Genellikle bir kere bu tip bir duvarı inşa ettirmek yeterlidir. Ara ara bakımının yapılması durumunda ömür boyu özelliklerini muhafaza ederek yaşayacaktır.
 • Taş duvarlarda tercih edilen malzeme sayesinde, kişinin daha enerji dolu hissetmesi mümkündür. Çünkü bu taşların sahip olduğu ve pozitif olarak tanımlanan enerji, insanın stres ve bunun gibi değişik kötü duygulardan arınmasını sağlar. Onları çakralarını açması da söz konusudur. Bu açıdan bakıldığında taş duvarların sağlık üstünde olumlu etkileri vardır.
 • Nem ya da bir diğer ismiyle bilinen rutubet, bu tip duvarlarda kesinlikle ortaya çıkmaz.
 • Her türlü zorlayıcı koşullar, deprem, yangın, sel gibi durumlarda duvarların zarar görmesi ya da yıkılması gibi bir durum yoktur.
 • Yaz aylarında taş duvarların serinletici bir özelliği de vardır.
 • Modern bir yapıları vardır. Bunun yanı sıra dekoratif anlamda çok şık durması gibi bir durum vardır. Böylelikle estetik beklentilerin karşılanması bu taşlarla hemen sağlanabilir.

Taş Duvar Fiyatları

Taş Duvar Renkleri Nelerdir?

Taş duvar fiyatları çerçevesinde aynı zamanda renk konusunda değişik alternatiflerin sunulduğunu hemen söylemek lazım. Buna göre karşımıza çıkan ilk renklerden birisi gridir. Çok popüler olduğunu görmekteyiz. Aynı zamanda siyah ve tonlarını tercih eden birçok kişi de vardır. Firma olarak bunların tümünü karşılayabilecek kapasitede seçenekler sunmaktayız.

Buna ek olarak İngilizce şeklinde ifade edilmiş olan Aztec ve Sahara renkleri de söz konusudur. Aynı zamanda beyaz renk de mevcuttur. Ochre, Charcoal, Ivory, Ebony gibi seçeneklerin içinden istediğiniz gibi bir tercihte bulunabilirsiniz. Buna karar vermeden önce mutlaka duvarın inşa edileceği yerdeki renkleri göz önünde bulundurmak lazım. Bunun ardından inşaat aşamasına geçilir.

Taş Duvar Fiyatları Nasıl?

Taş duvar fiyatları için tek bir meblağdan söz etmek mümkün değil. Ücreti belirleyen bazı parametreler söz konusu. Bunları şöyle ifade edebiliriz;

 • Firma olarak onlarca değişik taşı kullanabilecek kapasite ve yeteneğe sahibiz. Bunların her birinin kendisine has özellikleri var. Bu durum, fiyatı belirleyen kriterlerden birisi olarak dikkat çekmekte. Böylelikle yapılmış olan seçime göre bir ücret ödeme durumu söz konusu olur.
 • Taş duvarların büyüklüğü, fiyatın ortaya çıkmasında çok önemlidir. Yükseklik, genişlik ve ene göre ne kadar malzeme kullanılacağı tespit edilir. Bunun sonrasında bir hesaplama yapılarak fiyat çıkarılır. Böylelikle daha en başından ücretin ne olduğunu öğrenebilirsiniz.
 • Taş duvarların uygulama alanı da çok önemlidir. Hiçbir eğimin olmadığı bir yere taş duvar yapmak elbette daha kolaydır. Fakat zorlu coğrafyalarda ve arazi koşullarında gerçekleştirilecek olan taş duvar inşaatları biraz daha uzun sürebilir. Doğal olarak bu durum fiyata yansıyacaktır.
 • Tüm bunlara ek, kaç kişinin bu proje içerisinde yer alacağı da önemlidir.

Bütün bunlar ayrıntılı bir biçimde değerlendirilir ve analiz yapılır. Daha sonra fiyat ortaya çıkar. Ancak genellikle çok yüksek olmayan tutarlar söz konusu olduğundan, fazla bir para ödemek zorunda kalmazsınız. Kaliteyi, uygun taş duvar fiyatları üzerinden sizlere sunmanın büyük bir gururunu yaşıyoruz.

Taş Duvar Fiyatları

Taş Duvarlar Hemen İnşa Edilir

Taş duvar fiyatları kararlaştırıldıktan sonra bunun sonrasında bir planlama aşaması vardır. Duvarın nereye yapılacağı çok önemli bir husustur. Yukarıda da bahsettiğimiz gibi hem iç hem de dış mekanlarda duvar söz konusu olabilir. Buna göre farklı yollar izlenir. Planlamanın sonrasında harekete geçilmeden önce müşterilerimize sürece dair bilgi veriyoruz. Aynı zamanda duvarın ne zaman bitirileceği de tarafınıza hemen iletilir.

Duvar inşaat esnasında sadece doğal olarak taşların kullanılması söz konusudur. Bunun dışına çıkılması gibi bir durum yoktur. Yani yapay, kimyasal malzemeler tercih edilmez. Buna ek olarak her daim söz vermiş olduğumuz tarihte duvarın inşası sona erecektir. Yani vaat ettiğimiz zaman diliminin dışına hiçbir zaman çıkılmaz.

 

Call Now ButtonHemen Fiyat Alın