Ankara / Türkiye
+90 554 144 99 99

Taş Çeşme Yapımı

Doğanın gücüne ve taşların enerjisine inanıyor musunuz? Son dönemde daha organik ve çevre dostu olan taş yapılara olan ilginin artmasının üzerine, firmamızda bu doğrultuda çalışmalarını yönlendirmeye başlamıştır. Taş çeşme yapımı söz konusu olduğunda her zaman kaliteli ve birinci sınıf malzemeler kullanılır. Mistik, etkileyici ve görkemli… Profesyonel ekiplerimiz tarafından hazırlanan her taş çeşme birbirinden özenli el işçiliğine ve aynı zamanda özenli bir tasarıma sahiptir.

Doğal, Dikkat Çekici Ve Estetik!

Çeşme tasarımı söz konusu olduğunda ekiplerimiz, tamamen doğal ve aynı zamanda dikkat çekici detayların çıkarılmasına özen gösterirler. Çevreye ve doğaya zarar vermeyen taşlardan hazırlanan çeşme modelleri, son derece dayanıklıdır. Ankara’da bu tür tasarımlar ya da çeşme yapımı söz konusu olduğunda çalışanlarımız alanında uzman olarak faaliyetlerini sürdürürler.

 • Taş çeşme yapımı söz konusu olduğunda estetiklik her zaman ön planda tutulur.
 • Eski ve aynı zamanda otantik bir görünüm yaratılmasına yardımcı olan projelerimiz ile birlikte her zaman yenilikçi olmaya dikkat ediyoruz.
 • Tasarımlarımızın tamamı birinci sınıf kaliteli malzemelerden hazırlandığından dolayı müşteri memnuniyeti her zaman ön planda tutulur.
 • Kullanıldığı dış mekanın dekorasyonuna da katkı sağlayan bu tür modeller, son dönemde eskiye olan parçaların yaygınlaşmasının üzerine popüler hale gelmiştir.
 • Teknik danışmanlık almak ve süreç hakkında bilgi edinmek istiyorsanız her zaman sizleri motive etmek adına hizmetinizdeyiz.
 • Fiyatlarımızda son derece uygun olduğundan dolayı müşterilerimizin ekonomileri ön planda tutulur.

Taş Çeşme Neden Tercih Edilir?

Taş çeşme modeli dış mekanlarda, park ve bahçelerde dekoratif amaçlı olarak tercih edilmeye başlamıştır. Yine aynı şekilde mezarlıklarda hayrat yaptırmak isteyen müşterilerimize özel farklı modelleri de vardır. Kalite, tasarım ve usta el işçiliği! Firmamızda her zaman belirtilen unsurlara dikkat edilerek en iyi projelerin yaratılmasına özen gösteriyoruz. Özellikle tarihi dokunun korunmak istediği yerlerde otantik görünüme sahip çeşmelerimiz her zaman tercih edilir.

Her zaman alternatif kaynakların kullanımı, doğal yaşam ve organik ürünler konusunda duyarlı olan şirketimiz, taş ev, çeşme ya da bahçe duvarı yapımı gibi aşamalarda da merak ettiklerinizi yanıtlar. Bu sayede ortaya birinci sınıf kalitede başarılı parçalar çıkar. Taş çeşme yapımı ekibimiz için sanıldığı kadar zor olmamak ile birlikte teslimat tarihine her zaman özen gösteriyoruz!

Taş Çeşme Yapım Aşamaları Neler?

Taş çeşme yapımı söz konusu olduğunda öncelikle inşa edilecek olan alan incelenir ve zemin etüdüne bakılır. Daha sonrasında yerleştirileceği noktanın neresi olacağı tespit edilir. Son olarak ise müşterilerimizin talep ve beklentileri doğrultusunda birbirinden özgün modeller hazırlanır. Taş çeşme projelerimize dahil olmanız halinde doğaya zarar vermeyen, doğal ürünlerin kullanılmasına dikkat edilir.

Geleneksel Türk kültürünün olmazsa olmaz yapı taşlarından bir tanesi, görkemli işlemelere sahip olan çeşmeler şeklinde karşımıza çıkar. Osmanlı Kültürü’nde de önemli bir yere sahip olan çekmeler, dikkat çekici tasarımları sayesinde dönemin tarzını en iyi şekilde yansıtır. Günümüzde de bu tür çeşmelerden yaptırmak isteyen danışanlarımıza farklı model seçenekleri sunulur.

Güvenilir, Kaliteli Ve Özel Projeler!

Ekibimiz ve uzun süredir Ankara’da çalışmalarını sürdüren firmamız, her zaman özgün projeler hazırlanmasına özen gösterirler. Sıra dışı, canlı ve farklı! Şirketimizi kurduğumuz andan itibaren başkalarını taklit etmek yerine yaratıcı modeller ya da tasarımlar hazırlamaya dikkat ediyoruz… Taş çeşme yapımı fiyatları söz konusu olduğunda da müşterilerimizi mağdur etmeden en iyi tutarlar belirlenir.

 • Her zaman yerel taşların kullanılmasına özen gösteren personellerimiz, bu tür parçalara ya da malzemelere şekil verme konusunda son derece ustadır.
 • Farklı boyutlarda ya da renklerde toplanan taşlar daha sonrasında çalışılacak modele uygun bir şekilde düzenlenirler.
 • Tamamen taştan üretildiklerinden dolayı kullanım ömürleri uzundur. Aynı zamanda yağmur, kar ya da sıcak hava koşullarından etkilenmezler.

Kalıcı Ve Özgün Sanat Eseri!

Kalıcı ve özgün bir sanat eseri olarak da bilinen çeşmeler, geçmişten geleceğe aktarılabilecek en önemli miraslardan bir tanesidir. Taş çeşme yapımı Ankara söz konusu olduğunda farklı kuruluşlar içerisindeki firmamız, bu tür parçaların hazırlanması konusunda uzmanlığını kanıtlamış bir şirkettir. Bu nedenle ekiplerimiz ile görüşmeniz halinde proje hemen başlar ve en kısa sürede sonuç alınmasına dikkat edilir.

Tarihi yapılan korunması ya da muhafaza edilmesi gibi süreçlerde de kullanılan doğal taşlar, uzun ömürlü olması adına son dönemde çeşmelerde de popüler hale gelmiştir. Kullanılan motifler, işlemler ya da taş seçenekleri ise müşterilerimizin beklentileri doğrultusunda değişiklik gösterir. Çeşmenin kullanılacağı iç ve dış mekanın havasına uygun bir tasarım yaratılmasına dikkat ediyoruz. Son dönemde bu tür taş çeşmeler büyük açık alanlar dışında evlerin bahçelerinde de tercih edilmeye başlamış durumdadır.

Taş Çeşme Avantajları

Her zaman kullanılabilecek, modası ve popülerliği asla geçmeyecek olan parçalardan biri taş çeşmeler olarak karşımıza çıkar. Birden fazla avantajları olmak ile birlikte ekiplerimiz belirtilen noktada en iyi sonucun ya da modelin çıkmasına dikkat ederler. Tamamen birinci sınıf, doğaya ya da çevreye zarar vermeyen taşların kullanıldığı çeşme projelerimizde, dayanıklı yapıların hazırlanmasına özen gösteriyoruz.

 • Sadece şık bir görünüme sahip değil aynı zamanda uzun ömürlü projeler hazırlanır.
 • Çalışanlarımız bu noktada çeşme yapımı konusunda uzmanlaştıklarından dolayı işçilik ve kalite oldukça yüksektir.
 • Beğenilerinize uygun bir taş çeşme modeli bulamadınız mı? Bizimle iletişime geçmeniz ve beklentilerinizi deneyimli personellerimize iletmeniz oldukça basittir.
 • Uzun yıllar korunabilecek, hava koşullarından etkilenmeyen, sağlam ve beğenilere hitap edebilecek modellerde çeşmeler tasarlanır.

Özgün Ve Beğeni Toplayan Farklı Modeller!

Taş çeşme yapımı noktasında firmamızın beğenilerinize sunduğu model seçenekleri son derece fazladır. Bu doğrultuda bir seçim yapmanız halinde çalışmalar hemen başlar. Son dönemde işlemeleri fazla, iddialı ve gösterişli çeşme modelleri daha fazla talep görür hale gelmiştir.

 • Çatılı, Urfa taşı sütunlu, üç sütunlu, yarım sütunlu, klasik gibi birbirinden farklı modeller vardır.
 • Büyük ve gösterişli bir yapı tasarlayanlar için 4 ya da 5 sütunlu çeşme modelleri de yaygınlaşmaya başlamıştır.
 • Bu tür yapılarda kullanılan “Urfa taşı” ise diğerlerine göre daha dayanıklı olduğu gibi aynı zamanda tüm hava koşullarına karşı oldukça etkilidir.
 • Yukarıda belirlediğimiz modellere göre fiyatlarda her zaman güncellenir.
 • Doğal taşlardan çeşme tasarlamak sanıldığı kadar kolay değildir. Bu aşamada tamamen alanında uzman ve deneyimli ustalarımız en iyi işçiliğin çıkarılmasına dikkat ederler.

Doğal Ve Çevre Dostu Taşlar!

Firmamızda benimsenen temel ilkeler, doğaya ve çevreye zarar vermemektir. Tamamen bu doğrultuda çalışmalarını sürdüren ekiplerimiz, kimyasal malzemeler kullanmayı tercih etmezler. Taş çeşme yapımı ya da tamamlanması kısa sürdüğü gibi müşterilerimize belirtilen tarihte teslimat işlemleri de gerçekleşir. Kolay ulaşılabilir olmasının yanı sıra taş, aynı zamanda şekil verilebilen ve estetik hale gelen doğal malzemelerden biridir. Geçtiğimiz dönemlerde talep görmesinin yanı sıra modern çağda da etkileyici yapılar hazırlanmak istenildiğinde kullanılmaya başlamıştır.

Çeşme yapımı sırasında her taş modeli tercih edilmez ve özellikle aşınan taşlardan uzak durulmasına dikkat edilir. Böylelikle ortaya çıkan yapı ile ilgili kısa vadede herhangi bir sorun yaşanmaz. Ekiplerimiz çeşme yapımı sırasında tamamen müşteri tarafından belirlenen modele bağlı kalınmasına dikkat ederler. Genellikle hayır amaçlı yaptırılan çeşmeler tarihi mekanlarda dekora katkı sağlaması adına da inşa edilir.

Taşın En Doğal Ve Dikkat Çekici Hali!

Taşın en doğal ve dikkat çekici hali, deneyimli ustalarımız ile bir araya geldiğinde ortaya muhteşem sonuçlar çıkar. Taş çeşme yapımı için hazırlanan projelerde birbirinden farklı taşlardan destek alınır. Doğadan temin edilen bu tür parçalar çeşmenin modeline göre şekil verilerek modern bir hale dönüştürülürler.

 • Taşın hazırlanması aşamasında ise genel yapısına zarar verilmemesine dikkat edilir.
 • İsteğe bağlı olarak bazı çeşme modellerinde farklı renklerde taşlar ya da motifler kullanılır.
 • Son derece görkemli ve büyük çeşme projelerinde ise çalışma süresi biraz daha uzun olacağından dolayı bu aşamada müşteri detaylı olarak bilgilendirilir.
 • Uygun olan taşı, modeli, büyüklüğünü, çeşme modellerinden birini istediğiniz gibi belirleyebilirsiniz.
 • Bu aşamada tamamen beğenileriniz ve beklentileriniz ön planda tutulur.

Hızlı, Kusursuz Ve Güvenilir Teslimat!

Taş çeşme yapım aşamaları firmamız tarafından kısa zamanda tamamlandığı gibi güvenilir teslimat yapılmasına da özen gösterilir. Hızlı, kusursuz ve profesyonel ekibimiz sayesinde ismimizi daha fazla noktada duyurmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Belirlediğimiz tarihten önce teslimat yaparak beğenilerinize hitap etmeye özen gösteririz. Ekibimiz bu aşamada donanımlı olduğundan dolayı herhangi bir sorun yaşanmaz.

Tamamen taş kullanılarak çeşme yapım süreci sanıldığı kadar zor ve karmaşık değildir. Müşterilerimizin beklentileri belirlendikten sonra çeşme için uygun alan seçilir ve çalışmalar başlar. Son olarak yapı tamamlanmadan önce ince işçilikleri ve motifleri eklenir. Çeşme başlığı ve gerekli tüm detaylar hazır hale geldiğinde ise çeşme kullanıma açılır. Doğal ürünleri güzelleştirerek etkileyici tasarımlar yaratılması için çalışıyoruz!

Taş Çeşme Seçimi Nasıl Olur?

Taş çeşme seçimi söz konusu olduğunda ise inşa edilecek mekanın havasına uygun olmasına özen gösterilir. Dış mekanda kullanılacaksa eğer öncelikle bir yer ya da zemin fizibilite çalışması yapılır. İç bahçede tarihi bir alanda ya da eski bir evin dekorasyonunda kullanılacaksa daha mistik ve otantik bir stil belirlenmesine dikkat edilir.

Bu aşamada ise uzmanlarımız ya da daha öncesinde de çeşme projeleri yürütmüş olan personellerimiz ile görüşmeniz yararlıdır. Nasıl bir süreç izlenmesi gerektiği konusunda bilgi verilir. Hazırlanan projelerin aslına uygun bir şekilde yürütülmesi adına ise öncelikle kullanılacak olan taşlar belirlenir. Daha sonrasında ise şekil verilerek yapının içerisinde değerlendirilir.

Çeşitlenen Projeler Ve Kişiye Özel Çalışmalar!

Firmamız her zaman doğaya zarar vermeyen, çevre dostu taşlardan yaptığı çalışmaları çeşitlendirmeye özen gösteriyor. Taş çeşme için gerekli olan tüm malzemeler doğadan toplanırken ekolojik yapının da bozulmamasına dikkat edilir. Yıllar geçtikçe değerlenen ve paha biçilemez hale gelen bu tür taş çeşme modellerinin yanı sıra;

 • Bahçe duvarı
 • Dış cephe kaplama
 • Moloz taş duvar
 • Doğal taş ev yapımı

Gibi projelerde hazırlanır. Ekimizin tamamı bu noktada büyük bir titizlik ve özveri ile birlikte çalışmalarını devam ettirirler. Doğal taşlara el becerilerimizi de ekleyerek ses getiren yapıların inşa edilmesi adına çalışıyoruz. Maliyetinizi azaltmak için en az malzeme ile profesyonel sonuçların çıkmasına özen gösteririz. Herhangi bir ekstra ücret ödemeden projelerimizden ekonomik fiyatlara yararlanmak istiyorsanız eğer sizinle tanışmak ve çalışmalarımızı aktarabilmek için oldukça heyecanlıyız!

Taş Çeşme Yapımı

Call Now ButtonHemen Fiyat Alın