Ankara / Türkiye
+90 554 144 99 99

Ankara Taş Ustası

Ankara Taş Ustası, Hangi Tip Taşları Kullanıyor?

Ankara taş ustası, sahip olduğu beceri ve yetenekleri sergilerken bunu çok farklı taşlarla yapmakta. Sektör içinde en çok kullanılan taşlar ve özellikleri ise şöyle;

  • Ankara andezit taşı yapılarda en çok tercih edilen taşların başında geliyor. Elbette bunun birçok nedeni var. Bunlardan birisi performansının çok yüksek ve tatmin edici olması. Çünkü dayanıklılığı kanıtlanmış olan bir taş türü. Bunun yanı sıra çok ekonomik olması da öne çıkıyor. Fazla masraflı değil. Geçirgenliği oldukça iyi. Böylelikle suyun akış yönü üzerinde bir sorun çıkmasının önüne geçmekte. Bundan dolayı popüler bir hale gelmiştir.
  • Bundan yüzlerce sene öncesinde Anadolu’daki birçok devlet zamanında büyük yapıların genelinde andezit kullanıldığı biliniyor. Hem güzel bir renge sahip hem de çok dayanıklı. Aynı gelenek günümüzde de devam etmekte. Ankara taş ustası, büyük el becerisi sayesinde bu taşı değişik yapıların üstünde tercih ediyor. Ortaya çıkan sonuç ise oldukça başarılı.
  • Ankara taş ustasının tercih etmiş olduğu çakmur taşı ise Türkiye’de en çok çıkarılan taşlardan birisidir. Zamanında birçok medeniyetin vazgeçilmez malzemelerinden birisi olmayı başarmıştır. Klasik saray mimarisinin en çok öne çıkan taşıdır. Günümüz kent kültürüne adapte olmuş ve yapılara ayrı bir estetik katmıştır. Doğada bulunan bu taş sayesinde, evlerin hem iç hem de dış mekanları başarılı bir biçimde tasarlanabilir. Kaliteli bir işçilik istediğinden buna firma olarak yanıt vermekteyiz. Çünkü ustalarımız bu taşı nasıl kullanacaklarını çok iyi bilmektedir.

Taş Ustası ile Yeni Evler Hayat Buluyor

Artık birçok insan, yeni bir moda haline gelmiş olan taş evlerde yaşamak istiyor. Elbette bunu sağlayabilmenin ön koşulu firmamızla iletişim kurmak. Çünkü biz bu işi hem biliyor, hem de yıllardan beri uyguluyoruz. Ankara taş ustası ile doğal taşlardan inşa edilmiş olan evlerin tümü tam anlamıyla nefes alıyor. Çünkü kullanılan taşların tümü gerçek, canlı ve adeta bir insan gibi. Bunun yanı sıra estetik anlamda beklentileri karşılıyor. Otantik bir hava verirken, modern kent mimarisi içinde kesinlikle rahatsız etmiyor. Üstelik nerede olursa olsun, doğal bir taş ev sizi tabiat ananın kucağına bırakıyor. Bu evlerde yaşamaya başladığınız vakit mevcut duyguyu hemen hissetmeniz mümkün olacaktır.

Taş Duvarlar Bizim İşimiz

Ankara taş ustası  sadece evlerle sınırlı olan bir hizmet vermiyor. Firmamız aynı zamanda evin içine ya da dışına inşa edilecek olan duvarlar konusunda da engin bir tecrübeye sahip. Klasik ve dayanıksız malzemeden inşa edilmiş olan her türlü duvardan sıkıldıysanız, bizimle hemen bir iletişim kurabilirsiniz. Çünkü doğal taşların muhteşem görünümü, senelere meydan okuyan yapısı ve daha birçok değişik avantajı bu şekilde elde etmeniz mümkün olacak. Fiyatlar ise duvarın büyüklüğüne göre farklılık göstermekte. Bir zorunluluk haline gelen istinat duvarlarını da yine bu taşları kullanarak inşa edebilmekteyiz. Böylelikle mekanınıza farklı bir hava katabilirsiniz. Sağlık açısından insanı tehdit etmeyen bu taşlarla, çok daha enerjik hissetmeniz mümkün olacak.

taş ev

Taş Kaplama Hizmeti Veriyoruz

En yeni mimari yaklaşımlardan birisi olan taş kaplamalar, doğal taşlar sayesinde daha büyük bir anlam kazanıyor. Basit ve tasarımı kötü olan bir eve, yeniden hayat vermek mümkün. İsterseniz evinizin tek bir duvarını doğal taşlarla kaplatabilirsiniz. Televizyonun olduğu bölümün hemen arkasında uygulanacak olan bir kaplama, şık bir görünüm elde etmek anlamına geliyor.

 Zeminlerde Taş Kullanımı Mümkün

Zeminlere parke taş kullanımı artık çok demode bir işlem. Buna renk katmak adına tercihimizi doğal taşlardan yana yapmaktayız. Üstelik çok farklı çözümler sunuyoruz. Bu sayede yeni bir görünüm elde ederken, ayak bastığınız zeminin sağlamış olduğu güven duygusunu hemen hissedebiliyorsunuz.

Doğal Taşların Birçok Avantajı Var

  • Doğal taşların sağlamış olduğu avantajlar saymakla bitmez. En başta ise dayanıklılık gelir. Çünkü bu malzemeler tabiattan elde edilir. En genç olanının bile binlerce yıllık bir ömrü vardır. Sonradan ortaya çıkmamış ve oluşmamıştır. Bundan dolayı kaliteye ve dayanıklılığa önem veren müşteriler için çok ideal bir üründür. Taş yapıyla inşa edilmiş herhangi bir yapının ömrü minimum 200 sene olarak ifade edilir. Modern evlerle kıyaslandığı vakit bu süre çok fazladır.
  • Doğal taş tam anlamıyla bir klima gibidir. Hem soğuktan hem de sıcaktan etkilenmenizin önüne geçer. Eski dönemlerde insanların ve devletlerin tüm yapıları bunlardan inşa etmeleri boşuna değildir. Yaşamış olduğunuz bir taş ev içerisinde kışın sıcak, yazın ise serin bir hava olmasını sağlayabilirsiniz. Bunun büyük bir avantaj olduğunu hiçbir şekilde unutmayın.
  • Ankara taş ustası tarafından inşa edilmiş olan yapıların bir diğer özelliği ise enerji vermesidir. Bu taşların gizil güçleri vardır. İçerisinde doğanın bahsetmiş olduğu mucizevi bir enerji söz konusudur. Bunu hemen hissetmeniz mümkündür. Bundan dolayı çok popülerdir.
  • Her türlü hava koşullarına karşı dayanıklı olması ise bir diğer dikkat çekici özelliğidir.
  • Neme karşı korumalıdır. Rutubet ve nem sonrasında ortaya çıkacak olan çürüme, doğal taşlardan inşa edilmiş olan yapılarda görülmez. Bu durum hem sizin hem de ailenizin sağlıklı bir ortam içinde hayatını devam ettirmesini sağlar Ankara taş ustası.

taş ev yapımı

Doğal Taş Fiyatları Çok Pahalı Değil

Ankara taş ustası marifetiyle inşa edilecek olan her türlü yapının, çok yüksek olmayan bir fiyatı var. Piyasa şartları göz önünde bulundururken başka kriterler de dikkate alınmakta. Bunların başında ise taşın cinsi ve özellikleri geliyor. Çünkü tüm doğal taşlar kendi içinde değişik yönleriyle öne çıkarlar. Rengi, dayanıklılığı, kullanım alanı, ne kadar fazla işçilik istediği gibi sorulara verilecek olan yanıtların ardından hizmetlerin fiyatı da ortaya çıkar. Elbette sıfırdan bir taş ev yapmak ile bir duvarı inşa etmek aynı ücret üzerinden olmaz. Bu noktada hemen firmamızdan gerekli bilgileri almanız mümkün olacaktır.

doğal taş ev yapımı

 

Call Now ButtonHemen Fiyat Alın