Ankara / Türkiye
+90 554 144 99 99

Ankara Taş Kaplama

Yapıların farklı türlerde ve renklerde taşlarla kaplanması, artık yeni bir trend olarak dikkat çekmekte. Ev ya da benzeri yerlerin gerek iç gerekse dış bölümlerinde Ankara taş kaplama firması olarak harika çözümler sürmekteyiz. Mimari anlamda sahip olduğumuz deneyimlerle işimizi çok kısa sürede tamamlarken, estetik açıdan tatmin edici bir görünümün bir ortaya çıkmasını sağlamaktayız.

Taş Kaplama Nedir?

Yapılarda taş kullanımı günümüzden binlerce yıl öncesine kadar uzanan bir gelenektir. Bu noktada çok zengin bir kültüre sahip olan Anadolu, taş anlamında dünyanın en zengin ve en çok opsiyon sunan yerlerinden birisidir. Bu durum, taş çeşitliliğinin her anlamda tatmin edici olmasını sağlar. Ankara taş kaplama firması olarak tercih ettiğimiz taşların tümü doğaldır. Bu sayede değişik konularda yeni çözümler üretebiliriz. Yapıların her yerinde kullanılacak olan taş sayesinde, son derece güzel bir görünüm elde etmek mümkün olacaktır.

Ankara Taş Kaplama İşlemlerinde Hangi Tür Taşlar Kullanılır?

Firma olarak çok geniş ve zengin bir taş çeşitliliğini müşterilerimize sunuyoruz. Bunların tümü farklı ve cezbedici özellikleriyle dikkat çekmekte. Doğal taşlar bunlardan birisi. Hiçbir şekilde katkı maddesi söz konusu değil. Tamamen natürel bir yapısı var. Aynı zamanda patlatma modelli olması, müşterilerimiz için büyük bir avantaj.

Dekorasyonda en çok öne çıkan bir diğer taş türü ise mermerdir. Anadolu coğrafyasının birçok yerinden elde edilen bu taş, özellikle çok dayanıklı olmasından dolayı tercih edilir. Tek bir renk opsiyonu yoktur. Beyazdan yeşile kadar uzanan çok geniş bir skalaya sahiptir. Dekorasyon aşamasında güzel bir estetik hava katar. Başarılı şekilde kesilir ve uygulanacak olan yüzey üzerine işlenir.

Traverten taşlar ise bir diğer opsiyondur. Rengi beyazdır. Özellikle ıslak olarak tanımlanmış olan zeminlerde kullanılır. Dayanıklılığı ömür boyudur. Birçok farklı şiddetteki darbeye karşı koruma sağlar. Aynı zamanda kaymayan yapısı sayesinde güvende hissedersiniz. Sarayların ve kervansarayların yapımında çok sık kullanılmış olan granit taşlar, günümüzün de en popüler yapı malzemelerinden birisi haline gelmiştir. Simli olan beyaz taşlar ise özellikle gösterişli olmasıyla dikkat çekmektedir.

Taş Kaplamada Renk Kullanımı?

Ankara taş kaplama firması olarak renk kullanımına çok büyük bir önem vermekteyiz. Çünkü seçilmiş olan taşın renginin, mutlaka yapıyla tam bir uyum göstermesi gerekmekte. Bundan dolayı dikkatli bir biçimde hareket ediyoruz. Doğal taşlar bu konuda beklentileri karşılar. Çünkü bunların kendilerine has bir rengi vardır. Üstünü kesinlikle boyamıyoruz. En natürel haliyle uygulamaktayız. Günümüzde en çok kullanılan taş renklerinin başında ise siyah gelmekte. Asilliği yansıtan ve aynı zamanda tüm mekanlarla bir uyum gösteren bu renk, her daim popülerliğini muhafaza ediyor. Bunun yanı sıra gri, ikinci sırada popüler olan bir tondur. Tüm bunlara ek olarak beyaz, oliva, perola, antracita, marron, kiremit rengi gibi farklı opsiyonlar da sunulmaktadır. Bunların arasından yapılacak olan başarılı bir seçim sayesinde, yaşam alanınıza çok farklı bir hava katabilirsiniz.

Taş Kaplama Uygulamaları Nerelerde Yapılır?

Taş kaplama uygulamalarının aslında kesin çizgilerle ifade edilmiş olan bir sınırı söz konusu değildir. Yani mekanın her bölümünde bu hizmeti alabilir ve o alana yeni bir hava katabilirsiniz. Özellikle dekoratif özelliği sayesinde, değişik bir atmosferin doğmasını sağlar. Günümüzde kadınların en çok tercih ettiği yer ise duvarlardır. Genellikle tek bir duvardaki taş kaplama görüntü çok şık durur. Aynı zamanda diğer eşyalarla, mobilyalarla ve zemin rengiyle bir uyum gösterdiği zaman beklentileri karşılar.

Son yıllarda televizyon ünitelerinin arka kısmının da taş kaplama uygulamalarında her daim karşımıza çıktığını görmekteyiz. Son derece kısıtlı bir alanda dikkat çeker. Dışarıdan gelen bir misafir tarafından hemen fark edilir. Ortama bambaşka ve aynı zamanda mistik bir hava katar. Duvarların panellerini de unutmamak lazım. Çünkü bu alanlar hemen dikkat çeken yerlerdin başında gelir. Başarılı bir taş uygulaması sayesinde elde edeceğini görünümden çok memnun kalacağınızı hemen ifade etmek gerekiyor. Birçok kişi ise taş kaplama için evin köşelerini tercih eder. Her türlü ofis ve işyerinde de kullanılması mümkündür. Tüm bunlara ek olarak dış cephelerde tercih edildiğini hemen dile getirmek lazım. Yanı çok geniş bir kullanım alanına sahiptir. Ankara taş kaplama, bunların tümü üzerinde başarılı bir uygulama gerçekleştirir.

Ankara Taş Kaplama İşlemleri Nasıl Yapılır?

Ankara taş kaplama firması olarak işlemleri son derece başarılı bir şekilde ve bir plan dahilinde yapılır. İlgili bölümün yüzeyinin bu iş için çok uygun olması şarttır. Bundan dolayı analizle işe koyulur. Daha sonra bu bölgede daha önce uygulanmış olan alçı ve boyaların sökülür. Çünkü bunların üstüne yapılacak olan taş kaplama kalıcı olmaz. Bundan dolayı bölgenin temizlenmesi gerekmektedir. Hemen ardından ise çentikleme adı verilen bir süreç başlar. Bu sayede istenilen seviye tutturulur. Astarın uygulanmasının ardından ise çok uzun ömürlü olan bir yapıştırıcı kullanılır. Taşlar ilgili bölüme yerleştirilir. Süreç de bu şekilde sona ermiş olur.

Taş Kaplamada Kullanılan Malzemenin Özellikleri Nelerdir?

Taşlarla yapılacak olan kaplama işlemlerinde bu malzemelerin birçok farklı özelliğe sahip olduğunu hemen ifade etmek lazım;

  • Özellikle doğal olarak tanımlanmış taşlar, son derece modern bir görünümdedir. Klasik yönleri de vardır. Böylelikle ortaya çok şık bir görünüm çıkar. Tam bir sentez söz konusudur. Bu durum yapıya farklı bir anlam katar.
  • Doğal taşlar her daim yalıtım özellikleriyle öne çıkarlar. En soğuk kış günlerinde bile dondurucu havanın ev içerisine girmesi söz konusu değildir. Kendiliğinden yalıtımlı olması büyük bir avantajdır. Buna ek olarak uygulama, yaz aylarında çok serin bir havanın hanenize dolmasını sağlar.
  • Günümüzde en çok şikayet edilen konuların başında yapı malzemelerinin dayanıksız olması gelmektedir. Ancak doğal taşlar böyle değildir. Çünkü binlerce yıllık bir mazisi vardır. Bu süreç içerisinde sertleşmiş ve tam bir dayanıklılığa kavuşmuştur. Böylelikle uygulamanın gerçekleştirilmiş olduğu bölüm çok uzun yıllar boyunca kullanılabilir.
  • Birçok kişi, doğal taşların içinde bir enerjinin olduğunu bilmez. Gerçekten de böyle bir durum söz konusudur. İnsanları sakinleştirici etkisi vardır. Her daim bu taşlar sayesinde çok daha pozitif hissetmek mümkündür. Zaten sırf bu özelliğinden dolayı değişik meditasyon ve yoga seanslarında da kullanılır.
  • Su ve nem gibi bir yapıya en çok zarar verebilecek iki şeye karşı büyük bir dayanıklılık gösterirler. Ankara taş kaplama sırasında tercih edilen materyallerin özellikleri bu şekildedir.

Taş Kaplama Nasıl Avantajlar Sağlar?

Ankara taş kaplama ile yeni bir görünüme kavuşacak olan mekanlar, değişik bir havanın ortaya çıkmasını sağlar. Sadece ülkemizde değil dünyanın birçok bölgesinde de kullanılan bu uygulama sayesinde, mekanın değerini kesinlikle arttırır. Aynı zamanda yüksek bir saygınlık anlamına gelir. Tüm kötü hava koşullarına karşı dayanıklıdır. Farklı opsiyon ve alternatifleri vardır. Kalıcı mimari çözümler sunulurken tercih edilir. Kendinizi tamamen doğal bir ortam içerisinde yaşıyormuş gibi hissedebilirsiniz. Tüm bunlar için firmamızla hemen iletişim kurma şansınız var.

 

Call Now ButtonHemen Fiyat Alın