Ankara / Türkiye
+90 554 144 99 99

Ankara Taş Ev Ustası

Taş evler, sadece Türkiye’de değil, dünyanın birçok yerinde yeniden popüler bir hale geldi. Yapı malzemelerinin çok fazla olmadığı, bundan yüzlerce yıl önceki dönemlerde dikkat çeken bu evler; modern çağda da çok büyük bir ilgi görmekte. Ankara taş ev ustası, müşteri beklentilerini göz önünde bulundurarak; dayanıklı, şık, sağlık açısından sorun çıkarmayan evler inşa edebiliyor. Firmamız, bu noktada sizde birçok değişik opsiyonlar sunabilmekte.

Taş Evlerin Geçmişi Nasıl?

Ankara taş ev ustası ile inşa edilecek olan yapıların aslında çok eski dönemlere kadar uzanan bir geçmişi vardır. Bundan yüzlerce sene öncesinde Anadolu’da yaşayan insanların, çok değişik malzemeleri kullanma şansı söz konusu değildir. Doğal taşlarla evlerini inşa ediyorlardı. Hem sıradan halk hem de devletlerin yapılarında bunlar tercih edilmekteydi. Günümüze kadar birçok tarihi eserin ulaşması, doğal taşların ne kadar dayanıklı ve popüler olduklarının en büyük kanıtıdır.

Taş Evlerde Hangi Malzemeler Kullanılır?

 • Volkanik olarak tanımlanmış olan küllerin değişik malzemelerle harmanlanması sonucunda ortaya çıkan tüf, çok popüler bir taştır. Rengi siyahtır. Böylelikle farklı her türlü ortama başarılı bir biçimde uyum sağlar. Rüzgardan koruması en temel özelliklerinden birisidir. Bunun yanı sıra termal bir yapısı vardır. Böylelikle taş ev yapımında ideal bir malzeme haline gelmiştir.
 • Kireç taşı ise genellikle dış cephelerde karşımıza çıkan bir malzemedir. Beyaz renklidir ancak bu beyazın kirli bir görünümü vardır.
 • Arduvaz, Anadolu’da çok sık çıkarılan ve elde edilen bir taştır. Su geçirmemesi en temel özelliklerinden birisidir. Bunun yanı sıra kompakt bir yapısı vardır. Yoğun ve sert olması ne kadar dayanıklı olduğunun en güzel kanıtıdır. Çatılarda çok sık kullanılır.
 • Granit ise hem zemin hem de duvarlarda kullanılmaktadır.

Ankara taş ev ustası, bu malzemelerden sizin seçmiş olduklarınızı tercih eder. Böylelikle inşa edilecek olan yeni yuvanıza hemen karar verebilirsiniz.

Taş Evlerin Getirdiği Avantajlar Neler?

Ankara taş ev ustası tarafından yapılan evin sağlamış olduğu avantajlar ise şöyledir;

 • Taş evlerin tümü zarafetiyle göz doldurur. Çünkü doğal malzemeler kullanılmış ve bunun dışına hiçbir şekilde çıkılmamıştır. Sürdürülebilir bir ev olması, kullanan kişi için en büyük avantajların başında gelir.
 • Yaşanan evlerde uykunun çok güzel bir biçimde alınması önemlidir. Genellikle modern yapılarda bunun fazla mümkün olmadığı bilinir. Ancak taş evler bunu sağlar. Çünkü sahip olduğu kaliteli doğal taşlar sayesinde çok daha rahat bir uyku alabilirsiniz. Uyandığınız zaman yorgun hissetmezsiniz. Bunun yanı sıra uykularının artık bir denge içerisinde olur.
 • Oksijen her canlı için olduğu gibi insan için de en temel ihtiyaçtır. Kent yaşamı içinde sıkışık, kötü malzemeden inşa edilmiş ve iç içe geçmiş olan evlerde havasız kalmak gibi bir sorun söz konusudur. Taş evlerde ise bunun tam tersi bir durum vardır. Çünkü bu taşlar, kötü havayı temizler. Sanki başarılı bir mekanik filtre makinesi gibi çalışır. Temiz havayı soluyarak çok daha sağlıklı bir yaşam sürmek, bu tip evlerin sahipleri için önemli bir kazanımdır.
 • Bunun yanı sıra evler inşa edilirken, eski Türk teknikleri kullanılır. Hem Selçuklular hem de Osmanlılar, evlere farklı türdeki böceklerin, örümceklerin girmesini engellemek için deve kuşu yumurtası kullanıyordu. Biz bunu devam ettiriyoruz. Böylelikle size çok daha güvenli bir ev sunuyoruz.
 • Taş evler klimalı gibidir. Aslında içinde bir klima yoktur. Ancak bu işlevini doğal yollarla kazanmıştır. Hava ısısının çok düştüğü, don ve buzlanma gibi durumların görüldüğü zaman dilimlerinde, siz taş evinizde çok sıcak bir ortam içerisinde yaşamınızı devam ettirebilirsiniz. Bunun yanı sıra yaz ayı geldiği vakit, bunaltıcı sıcakları hiçbir zaman evinizde hissetmezsiniz. Çünkü doğal taşlar ortama bir serinlik katarlar.
 • Eski bir inanışa göre taş evlerde yaşayan kişilerde birçok farklı hastalığın görülmez. Bunların başında da şeker hastalığı gelir. İşte bu avantajı da unutmamak lazım.
 • Aynı zamanda Ankara taş ev ustası tarafından inşa edilmiş olan yapıda rutubet sorunu hiçbir şekilde görülmez.
 • Birçok yiyecek ve erzak uzun süre bozulmadan saklanabilir.

Ankara Taş Ev Ustası

Taş Ev Çeşitleri Neler?

Ankara taş ev ustası, size birden çok opsiyon sunuyor. Bunların nasıl türleri olduğunu hemen ifade etmek gerekmekte;

 • Yapılacak yere göre bir sınıflandırma söz konusudur. Buna göre iki farklı alanda da bu evlerin inşa edilmesini sağlayabilirsiniz. Yani hem kırsalda, doğa ile iç içe olan bir yerde ev yaptırabilirsiniz. Dilerseniz tercihinizi kent içinden yana da kullanabilirsiniz. Her iki opsiyon da tarafımız tarafından değerlendirilir ve hemen uygulama aşamasına geçilir.
 • Evin büyüklüğü önemlidir. Kısa süreli kullanımlar için ve aynı zamanda yazlık olarak tercih edebileceğiniz bir ev ideal olabilir. Böyle bir seçimde bulunduğunuz vakit hemen uyum göstererek gerekli olan tüm planları yapmaktayız. Bunun yanı sıra daha büyük bir evi de inşa edebilecek yeterliğine sahibiz. Bu durum sizin için büyük bir avantajdır.
 • Villa tarzı bir taş ev yaptırabilirsiniz. Ayrıca tek katlı ya da daha yüksek katlara sahip olan evler de söz konusudur.
 • Bahçeli bir taş ev sizin için her daim bir nefes alma, huzura kavuşma yeri olacaktır. Bunu sağlama konusunda sahip olduğumuz deneyim ile hizmet vermekteyiz. Böylelikle beklentileriniz yönünde bir ev inşa edilecektir.

Taş Evleri Hemen Teslim Ediyoruz

Klasik evlerin inşa edilmesi aşaması genellikle uzundur. Minimum 1 sene içerisinde tamamlanır. Ancak taş evlerde böyle bir durum söz konusu değil. Bize nasıl bir ev istediğinizi söyledikten sonra birden fazla aşama üzerinden hemen harekete geçiyoruz. Size sunmuş olduğumuz onlarca opsiyon var. Hem ev modelleri hem de taş çeşitleri üzerinden bu tip alternatifler söz konusu. Hemen gerekli olan seçimleri yerine getirebilirsiniz. Daha sonra planı başarılı bir biçimde yapıyoruz. İşlem bittikten sonra nasıl bir eve sahip olacağınızı görebilmeniz mümkün. Bunu size gösteriyoruz. Eğer beğenirseniz, işe koyulma konusunda hızlı bir biçimde davranmaya başlıyoruz.

Planlanmış olan yerde başlatılacak olan inşaat süresi çok uzun sürmediğinden, evin teslimatı çok kısa sürede bitirilecektir. Böylelikle hayallerinizin bir parçası olan, nefes alan, canlılık içeren ev bitmiş olacaktır. İstediğiniz zaman kullanmaya başlayabilir ve kendinizi doğanın göbeğinde yaşıyormuş gibi hissedebilirsiniz.

Ankara Taş Ev Ustası

Taş Evlerin Fiyatları Değişiyor

Ankara taş ev ustası sayesinde ortaya çıkacak olan güzide eserin her anlamda tatmin edici olduğunu gözlerinizle göreceksiniz. Bu noktada en çok merak edilen şey ise taş evlerin fiyatlarıdır. Elbette klasik olarak tanımlanmış olan evlerden biraz daha pahalıdır. Çünkü yukarıda bahsetmiş olduğumuz üstün özellikleri sayesinde kullanan kişilere büyük avantajlar sağlar. Fiyatların belirlenmesinde tek bir kriter yoktur. Tercih edilen taşa göre bir ücret ortaya çıkar. Bunun yanı sıra kaç kişinin inşaat sırasında çalışacağı da önemlidir. Aynı zamanda evin büyüklüğü bir diğer kriterdir. Tüm bunların açıklığa kavuşmasından sonra ödenecek olan fiyat da belirlenir.

 

Call Now ButtonHemen Fiyat Alın