Ankara / Türkiye
+90 554 144 99 99

Ankara Taş Duvar Ustası

Ankara Taş Duvar Ustası;

Ankara taş duvar ustası ekibi, günümüz de tam işlemeli yapılan taş duvarlar da sanatın da uzman ekip kadrosudur. Yapımı hata kabul etmeyen ve uzmanlık isteyen taş duvar yapımın da her ustanın el sanatı birbiri ile aynı olmalıdır.

ankara taş ustası

Ankara taş duvar ustası ekibi, beklentilerinizi tam karşılayarak, kurumsal ve profesyonel hizmet vermektedir. Uygun fiyat, sağlamlık ve görsellik üçlüsünün dışına çıkmadan tam donanımlı ve sürekli yenilenen ekipmanlar ile yapıyı tamamlamaktadır.

En sağlam yapı malzemesi olan taşın, tam işlenerek duvara koyulması zor bir süreçtir. Günümüz de taşı tam işleyebilen usta sayısı çok az kalmış ve giderek sektör de gerçek taş ustaları azalmıştır. Ankara taş duvar ustası ekibi sanatlarını nesilden nesile ya da temelden öğrenerek, tam işlemeli taş duvar yapmaktadırlar.

Yapıldığı ortamda ki atmosferi ve görselliği tamamen değiştiren taş duvarlar, binlerce yıldır usta, çırak ilişkisi ile günümüze kadar gelmiştir. Ağır, zor bir sanat olduğundan dolayı, yeni taş ustaları çok az yetişmektedir, Ankara taş duvar ustası.

Dışarıdan bakıldığın da görülmese de taş duvarlarda en önemli detay temeldir. Duvar genişliği en az 50 cm olması gerekirken, temelin genişliği 1 metre olmalıdır. Duvarı temelin tam ortasına yapılandırarak 25 cm önde 25 cm arka da pabuç bırakılmalıdır. Taşlar birbirine kitlenmeli, duvar bir bütün olarak taşıyıcı görevi görmelidir. Temel derinliği, duvarın temelden sonra ki yapılacak yüksekliğine göre belirlenir. Sağlam bir duvar da temel, yüksekliğin en az yarısı kadar olmalıdır.

Ankara taş duvar ustası

Taş duvar yapımı diğer duvar çeşitlerine göre ilk yapım aşamasında biraz daha maliyetlidir. Buna karşılık durdukça yıpranma, renk solması, aşınma gibi sorunların hiç birisi olmazken, taş duvarlar durdukça dahada sağlamlaşır ve görsel olarak ta zaman geçtikçe güzelleşir.

Bir çok farklı işçilik modeli bulunan taş duvarlarda, en sağlam olan model bütün taşların birbirine kitlendiği örüm şeklidir. Sanatında uzman ustaların el sanatları birbiri ile uyumlu olmalı duvar tamamlandığında tek bir elden çıkmış gibi durmalıdır.

Taş duvar ustası;

Kullanılacak olan malzeme, sağlamlığı belirleyen etkenlerden bir tanesidir. Harç yapımın da kullanılacak su ve kum miktarı orantılı seviye de olmalıdır. Taş ocaklardan çıkarılıp, sahaya gelene kadar ki süreçte çok fazla toz ve çamur ile kaplanır. Taş duvarın yapımına başlanmadan önce, kullanılacak olan taşın su ile tamamen yıkanması harcın taşa tam yapışmasını sağlar ve ortaya bir birine tamamen kitlenmiş çok sağlam bir duvar ortaya çıkar.

Bir çok yapım ayrıntısı bulunan taş duvarlar, hatasız tamamlandığın da yüz yıllarca sağlamlığından ve görselliğinden ödün vermeden ayakta kalacak bir yapı olur. Farklı detayları ve kuralları bulunan taş duvar yapımı hatasız tamamlanmalıdır.

ankara taş ustası

Ankara taş duvar ustası, taş mimari ve inşaat alanında en yaygın kullanılan taş göz alıcı tasarımlarda vazgeçilmez bir malzemedir. Ustalık, taş ve malzeme kalitesi birleştiğin de mükemmel görünümlü ve sağlamlıkta yapılar ortaya çıkar.

ankara taş ustası

 

Call Now ButtonHemen Fiyat Alın